Ибра нема да игра на ЕУРО 2020

Напаѓачот на италијанскиот прволигаш Милан, Златан Ибрахимовиќ, нема да настапи за фудбалската репрезентација на Шведска на претстојното Европско првенство.

Ибрахимовиќ го повреди коленото на мечот од Серија А против Јувентус минатата недела, а рехабилитацијата ќе трае околу три недели поради што нема да биде подготвен да и помогне на својата репрезентација на завршниот турнир што стартува на 11 јуни.

Како што е соопштено, по консултациите со 39-годишниот фудбалер, Шведската фудбалска федерација потврди дека Ибрахимовиќ нема да биде во составот за ЕУРО 2020.

Ибрахимовиќ во март се врати во составот на Шведска, пет години откако објави крај на репрезентативната кариера.

Шведска на Европското првенство ќе игра во Групата E против Шпанија, Пoлска и Словачка.

реклама
Европска премиера: Новата Honda CR-V во Женева

Европска премиера: Новата Honda CR-V во Женева

Read more
kayla-itsines-bootcamps.jpg

Кајла Итсинес: Највлијателната личност на социјалните мрежи за која најверојатно не сте чуле

Read more
Здружение „Од нас за вас“: Непримањето на невакцинираните деца во градинките и училиштата е најбрутална дискриминација

Здружение „Од нас за вас“: Непримањето на невакцинираните деца во градинките и училиштата е најбрутална дискриминација

Read more

Комедијата „King Of Staten Island“ конечно доби трејлер

Read more

Фудбал

Македонските фудбалери се селат во Амстердам

Read more

Холандија трета селекција со обезбеден пласман во плејофот

Read more

Сејдини: Фудбалерите демонстрираат желба за победа

Read more

Белгија ја победи Данска и обезбеди осминафинале

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Адетокумбо за мајсторката со Бруклин: Ние сме создадени за овој момент

Читај повеќе

Македонските фудбалери се селат во Амстердам

Читај повеќе
  • play_arrow

Холандија трета селекција со обезбеден пласман во плејофот

Читај повеќе

Сејдини: Фудбалерите демонстрираат желба за победа

Читај повеќе

Белгија ја победи Данска и обезбеди осминафинале

Читај повеќе

Пандев: Верував дека можеме барем до бод против Украина

Читај повеќе

Димитриевски: Одигравме слабо прво полувреме

Читај повеќе

Македонската репрезентација поразена од Украина

Читај повеќе

Надал се откажа од Вимблдон и од Олимписките игри во Токио

Читај повеќе