Ибра се соочува со тригодишна забрана за играње фудбал

Шокантни вести доаѓаат од Шведска каде реномиран медиум објави дека Златан Ибрахимовиќ може да добие забрана за бавење со фудбал во времетраење од 3 години.

Дневниот весник Aftonbladet во денешното издание излезе со неверојатни информации според кои Златан Ибрахимовиќ би можел да се соочи со приморан крај на кариерата и тоа поради суспензија од страна на ФИФА.

Имено, Ибра инвестирал во обложувалница со седиште на Малта од која купил 10% од акциите. Се работи за компанијата за игри на среќа Bethard чии корени се во Шведска.

Но, ФИФА во своите правила им забранува на фудбалерите кои учествуваат во нејзините натпреварувања да имаат финансиски интереси во компании за игри на среќа. Етичкиот кодекс на ФИФА вели дека секој што ќе ги прекрши овие правила се соочува со забрана за бавење со фудбал до најмногу три години.

Златан во октомври ќе наполни 40 години и би било навистина штета на таков начин да ја заврши кариерата за која сѐ уште нема најавено план за пензија.

реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more

Фудбал

Феран Торес, мајсторе!

Read more

Пирло: Интер беа подобри и пожелни за успех од нас

Read more

УЕФА ја презентираше официјалната песна за ЕУРО 2020

Read more

Манчестер Јунајтед постави негативен рекорд по примени голови на домашен терен

Read more
 

Спорт

  • filter

15 мај 1987, роден е тенисерот Енди Мареј

Читај повеќе
  • play_arrow

Феран Торес, мајсторе!

Читај повеќе

Откажана трката за ГН на Турција, австриски Шпилберг домаќин на две трки

Читај повеќе

Пирло: Интер беа подобри и пожелни за успех од нас

Читај повеќе
  • play_arrow

УЕФА ја презентираше официјалната песна за ЕУРО 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Манчестер Јунајтед постави негативен рекорд по примени голови на домашен терен

Читај повеќе

Мекгрегор најплатен спортист во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Нејмар со иронична порака: Ви благодарам што ме лишивте од финалето

Читај повеќе

Истанбул може да биде домаќин на финалето во ЛШ во 2023

Читај повеќе