Идеја за доцен појадок: Вкусни проја мафини

Појадок кој ќе биде готов за помалку од половина час.

Доколку сте љубители на домашно пециво, ви го предложуваме овој едноставен рецепт.

Состојки:

1 шолја пченкарно брашно

1 шолја брашно

Три лажички шеќер

Две лажички сол

Три и пол лажички прашок за пециво

1/3 шолја масло

1 јајце

Шолја млеко

Начин на подготовка:

Во длабок сад измешајте брашно, пченкарно брашно, шеќер, сол и прашок за пециво. На средина сипете млеко, масло и изматено јајце. Мешајте додека да добиете изедначена смеса без грутки.

Сипете во калапот за мафини и печете 15-20 минути во претходно загреана рерна на 200 степени.

реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Рецепти

Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Read more

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Read more

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

Read more

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more

Магазин

Дизајн за авионите по пандемијата: Повеќе простор, помалку контакти

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци важат за уредни, а кои уживаат во хаос?

Читај повеќе

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Читај повеќе

Германците скептични: Руската вакцина може да биде опасна

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Читај повеќе
  • play_arrow

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Читај повеќе

Што се знае за првата регистрирана вакцина против коронавирусот?

Читај повеќе

Поради епидемилошките мерки, шведско-норвешка двојка се венчаше на граница

Читај повеќе