Идеја за појадок: Печена овесна каша

Овесна каша на малку поинаков начин. 

Потребни состојки:

1 и пол шолја овесни снегулки

1 шолја млеко

1 лажица какао

1 лажица печиво

1 лажица мелено ленено семе

1 лажица мед(или друг засладувач)

Половина банана

Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и изблендирајте ги. Префрлете во огноотпрен сад. Печете на 200 степени околу 15-20 минути. Откако ќе се испече ставете си додатоци по избор. Може да ставите парчиња чоколадо, лажичка путер од кикирики и различно овошје. 

 

реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Рецепти

Идеја за денешниот ручек: Полнети пилешки гради

Read more

Рецепт на денот: Чоколаден банана леб

Read more

Посни бајадери, десерт готов за 20 минути

Read more

Идеја за ручек: Печени пилешки прсти

Read more
 

Магазин

Направи сам: Природни маски за нега на лице

Читај повеќе
  • filter

Како ќе изгледаа денес да беа живи: Елвис, Мерилин, Ленон, Дијана...

Читај повеќе

Јогуртот и кефирот прават чуда за имунитетот

Читај повеќе

Три работи во домот коишто треба почесто да ги чистите

Читај повеќе

Најдобри години за брак: Лавовите не се даваат до 38, Ракот рано скока во тавче

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да ги избелите забите на природен начин?

Читај повеќе

Истражување: Лекови базирани на антитела штитат од COVID-19

Читај повеќе

Сахара и Антарктик се послични отколку што мислиме

Читај повеќе

Боледувањето од британскиот сој не е толку тешко како што се стравуваше

Читај повеќе