Идеја за ручек: Потпечени макарони со колбаси

Предлог што да подготвите за денешниот ручек.

Потребни состојки:

500 г макарони

Колбаси по желба

200 г сирење

200 г пасирани домати

100 мл масло

2 чешниња лук

Сол, бибер, чили

Начин на подготовка:

Исечканите колбаси испржете ги на масло. Додајте исечкан лук, прелијте со домати и посолете. Варете до посакуваната густина. Сварете ги макароните. Исцедете ги и додајте ги во тавата со колбасите и доматите. Додајте зачини и префрлете ги во сад за печење.

Пред печење додајте рендано сирење. Запечете ги во рерна на 190 степени. Печете 10 минути. Послужете го јадењето со салата по ваша желба.

реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Рецепти

Рецепт на денот: Полнети пилешки гради

Read more

Рецепт на денот: Чоколаден банана леб

Read more

Посни бајадери, десерт готов за 20 минути

Read more

Идеја за ручек: Печени пилешки прсти

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Како да ги избелите забите на природен начин?

Читај повеќе

Истражување: Лекови базирани на антитела штитат од COVID-19

Читај повеќе

Сахара и Антарктик се послични отколку што мислиме

Читај повеќе

Боледувањето од британскиот сој не е толку тешко како што се стравуваше

Читај повеќе

Рецепт на денот: Полнети пилешки гради

Читај повеќе
  • play_arrow

Корисни трикови како да се ослободите од мачнина

Читај повеќе

Најчестите женски сексуални фантазии

Читај повеќе

Рецепт на денот: Чоколаден банана леб

Читај повеќе
  • play_arrow

Пет здрави навики за да ја задржите идеалната тежина

Читај повеќе