УЕФА ЕУРО 2020

Играме со поставата што ја победи Германија, Арнаутовиќ не е во стартниот тим на Австрија

Објавен е списокот со играчи кои денеска за македонската репрезентација ќе настапи во историското деби на Македонија на ЕУРО.

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски, во почетната постава против Австрија ги избра играчите кои ја победија Германија пред три месеци во квалификациите за СП 2022.

На голот е Столе Димитриевски, во одбрана триото Висар Муслиу, Дарко Велковски и Стефан Ристовски, во средниот ред ќе бидат Бобан Николов, Елиф Елмас, Енис Барди, Аријан Адеми и Езѓан Алиоски. Нападот ќе го предводат Горан Пандев и Александар Трајковски.

Австрискиот селектор Франко Фода одлучи најдобриот напаѓач Марко Арнаутовиќ да остане на клупата, а шанса ќе добие Саша Калајџиќ од Штутгарт.

Тагови
реклама

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Read more

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Илон Маск: Земјата е пред колапс, потребни се луѓе за Марс

Read more

Топ 10 најубави плажи во светот

Read more

Фудбал

Ериксен мора да го извади дефибрилаторот за да игра во Италија

Read more

Сон не оди никаде, потпиша нов договор со Тотенхем

Read more

Бензема е позитивен на COVID-19, во изолација наместо на подготовки

Read more

Барселона мора да го скрати буџетот за плати за половина милијарда евра

Read more
 

Спорт

Французинот Мане нов ракометар на Металург

Читај повеќе

Ѓоковиќ лесно ја мина првата олимписка пречка

Читај повеќе

Алжирски џудист се повлече од ОИ поради потенцијален израелски противник

Читај повеќе

Ериксен мора да го извади дефибрилаторот за да игра во Италија

Читај повеќе

Македонската делегација продефилира на отворањето на Игрите во Токио

Читај повеќе

Сон не оди никаде, потпиша нов договор со Тотенхем

Читај повеќе

Долг и трнлив пат: Никогаш немало толку многу жени на Олимпијада како денес

Читај повеќе
  • play_arrow

Коби, спиј мирно, твоите желби се исполнети

Читај повеќе

Бензема е позитивен на COVID-19, во изолација наместо на подготовки

Читај повеќе