Играта FIFA Mobile доби Manager Mode

Навивачите на FIFA Mobile кои повеќе би сакале да управуваат со цел тим наместо да ги контролираат играчите, сега имаат шанса да го сторат тоа.

EA воведе нов режим - Manager Mode - достапен во FIFA Mobile за уреди со Android и iOS. Овој режим е фокусиран на стратегија и тактика наместо на акција. Гејмерот го избира почетниот состав, ја одредува тактиката во реално време (за време на напад или контра) и го пушта неговиот тим да го игра натпреварот.

Новото ажурирање носи подобрувања на голманите, додава опции за менување играчи и нуди опрема за 30 репрезентации, а веќе е достапна за играчите.

URL

Треба да се каже дека FIFA Mobile не е претворен во симулација како Football Manager, нема скаутирање на талентирани играчи, ниту пак креирање програми за тренинзи и „борба“ со управата на тимот. Ова е повеќе фудбалски еквивалент на игри како Auto Chess или Teamfight Tactic и е малку порелаксирано искуство кое повеќе ги наградува следењето на ситуации и реакциите, отколку брзите рефлекси.

Тагови
реклама

Цел интернет пука сеир со роботот на Илон Маск 

Read more

Еврото зајакна, инфлацијата во еврозоната рекордна

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Read more

Гејминг

Пристигнува првата Razer Android конзола

Read more

3 најдобри Android игрици кои излегуваат годинава

Read more

Xbox повеќе нема да бара нон-стоп интернет конекција при играњето

Read more

Протекоа видеа од новата GTA 6

Read more
 

Гик

Google ќе ве извести кога вашите информации ќе се појават во резултати од пребарување

Читај повеќе
  • play_arrow

Цел интернет пука сеир со роботот на Илон Маск 

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботот Cassie постави рекорд во трчање на 100 метри

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Што открива најновата фотографија од мистериозната месечина Европа?

Читај повеќе
  • play_arrow

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Читај повеќе

6 интересни факти за животот на Мартин Лутер

Читај повеќе
  • filter

Необичниот улов кај Австралија отвора прашања: Нов вид или само чудна ајкула?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тројца руски космонаути безбедно се вратија од вселената

Читај повеќе

TikTok за три месеци отстранил 113 милиони клипови

Читај повеќе