Играта FIFA Mobile доби Manager Mode

Навивачите на FIFA Mobile кои повеќе би сакале да управуваат со цел тим наместо да ги контролираат играчите, сега имаат шанса да го сторат тоа.

EA воведе нов режим - Manager Mode - достапен во FIFA Mobile за уреди со Android и iOS. Овој режим е фокусиран на стратегија и тактика наместо на акција. Гејмерот го избира почетниот состав, ја одредува тактиката во реално време (за време на напад или контра) и го пушта неговиот тим да го игра натпреварот.

Новото ажурирање носи подобрувања на голманите, додава опции за менување играчи и нуди опрема за 30 репрезентации, а веќе е достапна за играчите.

URL

Треба да се каже дека FIFA Mobile не е претворен во симулација како Football Manager, нема скаутирање на талентирани играчи, ниту пак креирање програми за тренинзи и „борба“ со управата на тимот. Ова е повеќе фудбалски еквивалент на игри како Auto Chess или Teamfight Tactic и е малку порелаксирано искуство кое повеќе ги наградува следењето на ситуации и реакциите, отколку брзите рефлекси.

Тагови
реклама

3 симптоми на недостаток на витамин Б12 што се забележуваат при јадење

Read more

Сувата уста може да биде предупредувачки знак за сериозни здравствени состојби

Read more

Кардиолозите открија кој протеин е најдобар за здравјето на срцето

Read more

Франција изгуби контрола над делови од Нова Каледонија: Истрели и експлозии одекнуваат низ островот

Read more

Гејминг

Grand Theft Auto 6 ќе пристигне во 2025 година

Read more

Игрицата EA FC ја губи лиценцата за Интер во следното издание

Read more

Нов гејмерски рекорд: Продадени 12 милиони игри за 12 недели

Read more

PUBG буди носталгија и се враќа на оригиналната мапа од нејзиниот почеток

Read more
 

Гик

Откриен мистериозен подземен влез во близина на Големата пирамида

Читај повеќе

Готово е: Од денеска само X

Читај повеќе

Голема закана за YouTube: TikTok тестира видео од 60 минути

Читај повеќе
  • play_arrow

Grand Theft Auto 6 ќе пристигне во 2025 година

Читај повеќе
  • play_arrow

ChatGPT доби надградба на која само небото ѝ е граница

Читај повеќе

Canon потврди: Доаѓа моќниот EOS R1

Читај повеќе

Приватен простор и подобaр мултитаскинг: Пристигна Android 15 Beta 2, еве што сѐ носи

Читај повеќе

Никола Тодороски: „Наша гордост. Наша одговорност“ ми отвори нова перспектива колку може позитивно да се влијае

Читај повеќе

Микробите и нивното изненадувачко влијание врз нашето социјално однесување

Читај повеќе