ЛИГ 1 2020/21

Икарди на гостување, крадци во неговиот дом

Домот на Мауро Икарди и Ванда Нара бил посетен од крадци кои си се почастиле додека Аргентинецот беше со својот тим на гостување.

ПСЖ вчера му гостување на Лорјан, тим кој е во зоната за испаѓање и каде неочекувано загуби со 3:2. Цел натпревар одигра Мауро Икарди, не даде гол, а покрај поразот по враќањето дома имал и што да види: крадци му го посетиле домот и го олесниле за 400 илјади евра,

Како што пренесува L’Equipe, не биле украдени пари туку предмети чија вкупна вредност се проценува на речиси половина милион евра.

Грабежот бил откриен во неделата сабајлето, многу пред натпреварот, но бидејќи се работи за гостински натпревар Икарди со тимот беше заминат ден претходно. Грабежот го откриле луќето задолжени за одржување на домот.

Според полицијата, крадците влегле преку прозор користејќи ја приликата што немало никој. Икарди живее во населбата Ноји-сур-Сен во западниот дел на Париз.

Веројатно тоа е причината што Икарди синоќа не беше продуктивен за ПСЖ и беше дел од шокантниот пораз. Неговиот тим до 80-минута водеше со 1:2 со двата гол на Нејмар од белата точка, но потоа Лорјан направи целосен пресврт и освои вредни три бода.

Remote video URL

Со овој пораз ПСЖ му го препушти првотоместо на табелата на Лил и падна на третото.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more

Фудбал

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Read more

Младиот фудбалер на Ливерпул вчудовиден од изгледот во играта FIFA 22

Read more

Гуардиола: Немаме таква моќ во нападот како Јунајтед, Челзи и Тотенхем

Read more

Со благослов на ФИФА Ракип ќе го облече дресот со сонцето

Read more
 

Спорт

Јубилејна стота победа во Формула 1 за Луис Хамилтон

Читај повеќе

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Читај повеќе

Радуловиќ: Далеку сме од идеалната форма, претстојната сезона ќе нема изразит фаворит

Читај повеќе
  • play_arrow

Усик го победи Џошуа и стана светски шампион во тешка категорија

Читај повеќе

Норис ја освои пол-позицијата за ГН на Русија

Читај повеќе

Младиот фудбалер на Ливерпул вчудовиден од изгледот во играта FIFA 22

Читај повеќе

Радукану го отпушти тренерот кој ја доведе до победа на УС Опен

Читај повеќе

Гуардиола: Немаме таква моќ во нападот како Јунајтед, Челзи и Тотенхем

Читај повеќе

Со благослов на ФИФА Ракип ќе го облече дресот со сонцето

Читај повеќе