Или ги знаете, или сте еден од нив - хороскопски знаци кои се шампиони во трошење

Некои луѓе одлично ги менаџираат парите, додека други трошат без размислување како да нема утре.

Се оставаат на последен денар до плата, влегуваат во минус, имаат неколку кредитни картички...

Или ги знаете, или сте еден од нив – овие хороскопски знаци не ги бива со пари.

ВАГА

Вагите уживаат во шопинг и често трошат пари на работи што воопшто не им се потребни. Кога нешто ќе посакаат, знаат без размислување да потрошат и повеќе отколку што смеат, а поради таа навика секој месец се доведуваат на работ на банкрот.

СТРЕЛЕЦ

Стрелците обожаваат излегување и дружење, а во друштво тие секогаш први се нудат да почестат. Иако најчесто парите ги трошат на други, а не на себе, сепак треба да научат да не бидат толку непромислени со трошењето. Ако снемаат пари нема да кажат никогаш и се премногу горделиви за да побараат заем.

ЛАВ

Лавовите сакаат да бидат дарежливи и да честат, но сепак парите најчесто ги трошат на себе и тоа на луксузни работи што не можат да си ги дозволат. Затоа често се во минус, но се убедуваат дека заслужуваат да уживаат максимално во животот. Иако самите сакаат да трошат, многу тешко ќе прифатат некој друг да ги издржува или да им купува скапи работи.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците генерално се спонтани и не планираат долгорочно, па важат за најнеодговорниот хороскопски знак кога станува збор за пари. Како Лавовите, убедени се дека „еднаш се живее“, па не жалаат за парите потрошени на добра забава. Нивното мото е дека секогаш можат да заработат уште пари, но нема да ги вратат пропуштените моменти.

реклама

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more

Живот

Зошто мајките во Холандија се најсреќни?

Read more

Научна метода како да го заспиете бебето за 13 минути

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

Следните три дена се критични: Како да го преживеете ретрограден Меркур без последици?

Read more
 

Магазин

Русинката Наталија Кузнецова е најсилната жена во светот

Читај повеќе
  • filter

Ѕирнете во луксузниот стан на Џенифер Лоренс во Њујорк

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите вежби за цврсти раце и грбни мускули

Читај повеќе

Зошто мајките во Холандија се најсреќни?

Читај повеќе
  • filter

Норвешка убавица: Фрида Асен

Читај повеќе

Научна метода како да го заспиете бебето за 13 минути

Читај повеќе

Кој зеленчук е здраво да го јадете свеж, а кој зготвен?

Читај повеќе

Како да спречите главоболка предизвикана од промени на времето?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Читај повеќе