Илон Маск за првпат им се обрати на вработените во Twitter

Илон Маск за првпат им се обрати на вработените во Twitter и ја соопшти неговата визија за компанијата.

Извршниот директор на Tesla, кој е и извршен директор на SpaceX, им кажа на вработените дека сака да го зголеми бројот на корисници на услуги од 229 милиони на најмалку милијарда луѓе.

Тој додаде дека рекламирањето ќе остане важно за компанијата и покрај тоа што претходно изјави дека смета дека Twitter не треба да прикажува реклами.

„Мислам дека рекламирањето е многу важно за Twitter. Не сум против тоа. Веројатно би разговарал со огласувачите и би рекол да се погрижиме рекламите да бидат што е можно позабавни”, изјави Маск.

За време на состанокот, Маск не понуди вести за финализирање на договорот за преземање, но повтори дека се обидува да дознае повеќе за лажните профили кои се негова најголема грижа. 

Тој рече дека социјалната мрежа ќе има слобода на говор, вработените ќе можат и понатаму да работат од дома, но преферира повеќето од нив да се вратат во канцеларија.

Тагови
реклама

Во кои години жените имаат најголем сексуален нагон?

Read more

Босна има мал излез на море, но и една прекрасна плажа

Read more

Научници сакаат да го „оживеат“ изумрениот тасманиски тигар

Read more

Хороскопски знаци кои најдобро знаат како да уживаат во животот

Read more

Интернет

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Read more

Бејби бумерите имаат најслаби лозинки, а милениумците се најранливи

Read more

АЕК: Малолетниците дневно приклучени на интернет и повеќе од пет часа

Read more

Како да се вратите на стариот Gmail ако не ви се допаѓа новиот изглед?

Read more
 

Гик

7 факти кои можеби не сте ги знаеле за симболот на Студената војна

Читај повеќе

Нуклеарна војна би предизвикала глобален глад и смрт на милијарди луѓе

Читај повеќе

Научници сакаат да го „оживеат“ изумрениот тасманиски тигар

Читај повеќе

Маск нуди 25.000 долари за хакирање на Starlink

Читај повеќе

Зошто Илон Маск сака да изгради самоодржлив град на Марс?

Читај повеќе

Русија откри како ќе изгледа новата вселенска станица

Читај повеќе

OnePlus наскоро ќе го претстави својот прв телефон на преклопување

Читај повеќе

Змијолики роботи би можеле да се користат во операции за спасување животи

Читај повеќе

Како мозокот ни помага да заштедиме пари?

Читај повеќе