СЕРИЈА А 2020/21

Инсиње бесен по ремито: Каков го*нарски тим

Капитенот на Наполи беше крајно нервозен откако неговиот тим синоќа одигра 3:3 на гостувањето кај Сасуоло и тоа со гол примен во 5-тата минута од надополнувањето.

Лоренцо Инсиње не го криеше својот бес по последниот свиреж и одејќи накај соблекувалните го шутна рекламното пано и викаше: 'Каков го*нарски тим', а италијанските медиуми сега нагаѓаат дали тоа се однесува на неговиот Наполи, или пак на противникот.

URL

Наполи вчера на двапати губеше, 1:0 и 2:1, а потоа направи пресврт кога прво Инсиње му асистираше на Џовани Ди Лоренцо за 2:2, а во 90-тата минута од белата точка донесе водство од 2:3. Длабоко во надополнувањето, домашните израмнија на 3:3 исто така од пенал преку Франческо Капуто. Тоа беше втор пенал за Сасуоло на натпреварот, а двата ги предизвикаа Балканци: Албанецот Хисај и Гркот Манолас.

Инсиње постигна прекрасен гол и во 22. минута, но му беше поништен поради минимален офсајд.

Нашиот Елиф Елмас почна од гостинската клупа и влезе во игра на полувреме кога беше 2:1 за Сасуоло.

Remote video URL

„Партенопеите“ со 44 бодови се шести, додека „Неровердите“ имаат 36 и се на 9. место на табелата во Калчото.

реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Фудбал

Милан тргнува по голгетерот Влаховиќ

Read more

Капитенот Рамос има ковид и го пропушта Ливерпул

Read more

Да се живи и здрави спонзорите – кој клуб има „најскап дрес“?

Read more

Момците на Зидан преуморни - што се случува на тренинзите на Реал?

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Милан тргнува по голгетерот Влаховиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Лука Дончиќ, не си реален!

Читај повеќе

Медеведев позитивен на корона, го пропушта Монте Карло

Читај повеќе

Капитенот Рамос има ковид и го пропушта Ливерпул

Читај повеќе

Да се живи и здрави спонзорите – кој клуб има „најскап дрес“?

Читај повеќе

Момците на Зидан преуморни - што се случува на тренинзите на Реал?

Читај повеќе
  • play_arrow

И ВАР греши: Поништен гол оти проверија погрешен играч

Читај повеќе
  • play_arrow

Вовед во местење фудбалски натпревари

Читај повеќе

Барселона лидер на листата 20 највредни клубови во светот

Читај повеќе