Instagram убавица: Ела Ортен

Б.С.Б.
/ 14.12.2020 / 16:07

Симпатичната Ела Ортен се прослави на Instagram во октомври, 2016 година кога почна да објавува фотографии од нејзината работа како модел.

Потоа во октомври, 2019 година нејзините видеа со танцување станаа вирални на TikTok.

Позната е и по нејзините фотографии од патувања кои ги објавува на социјалните мрежи каде ја следат илјадници обожаватели.

Само на Instagram има над 521.000 следбеници.

 Ела има руско и украинско потекло, а живее во Лос Анџелес и работи како модел.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ella Orten (@ellaorten)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ella Orten (@ellaorten)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ella Orten (@ellaorten)

Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more

Стил

Пет намирници кои помагаат да ги сокриете подочниците

Read more

Модни близнаци: Бон и Пон се најдобро облечените пензионери на Instagram

Read more

Направете сами: Средство за чистење од лимон, лимета и оцет

Read more

Внуката на принцезата Дијана се омажи за 32 години постар милијардер

Read more
 

Магазин

Зошто треба да пиете чај од нане?

Читај повеќе
  • filter

Лагуна во Аргентина стана розова поради загадување

Читај повеќе

Десерт на денот: Сутлијаш со малини

Читај повеќе

Вежби кои го нормализираат крвниот притисок

Читај повеќе

Пет намирници кои помагаат да ги сокриете подочниците

Читај повеќе

Како изгледаат славните личности на Instagram, а како во реалноста?

Читај повеќе
  • play_arrow

Лоши навики поради кои сте во долгови и не штедите пари

Читај повеќе

Пет знаци кои потврдуваат дека партнерот повеќе не ве привлекува

Читај повеќе

Зошто треба секој ден да јадете капини?

Читај повеќе