Интер го откри третиот дрес - јавноста заслепена од убавина

Миланскиот калчолигаш изненади многумина откако го објави третиот дрес во кој ќе настапува сезонава, а тој е целиот ишаран со картата на светот.

„Нераѕурите“ преку дресот сакаат да испратат порака за глобално единство, што очигледно веднаш им успеа бидејќи првите реакции за новиот дрес се крајно позитивни.

Инспириран од својата клупска историја на отвореност кон секој што сака да биде дел од овој клуб, Интер направи храбар потег дизајнирајќи необичен дрес за новата 2022/2023 сезона. На дресот се наоѓа карта на светот, а Милано е точно зад клупскиот амблем на градите.

URL

Убавите бели и светлосини бои глатко ја исцртуваат географската мапа на светот која се простира на двете страни на дресот.

Интер не бадијала го носи името Интернационале. Дресот ги претставува обединетоста и нивната долга историја на прифаќање играчи од сите краишта на светот покрај домашните Италијанци. Всушност, Интер затоа и бил формиран, откако на група швајцарски фудбалери им било забрането да играат во Милан бидејќи не биле Италијанци.

Дресот беше презентиран денеска и многу наскоро ќе биде достапен за купување и онлајн нарачки.

Тагови
реклама

Цел интернет пука сеир со роботот на Илон Маск 

Read more

Еврото зајакна, инфлацијата во еврозоната рекордна

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Read more

Фудбал

Чави сруши рекорд на Зидан: Сè е џабе ако не освојуваме трофеи

Read more

Протекоа резултатите од гласањето за Златната топка

Read more

Хорор во Индонезија: 129 загинати во судирите меѓу навивачите и полицијата по натпревар

Read more

Незапирливиот Левандовски ја донесе Барса на врвот на табелата

Read more
 

Спорт

Чави сруши рекорд на Зидан: Сè е џабе ако не освојуваме трофеи

Читај повеќе

Протекоа резултатите од гласањето за Златната топка

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Хорор во Индонезија: 129 загинати во судирите меѓу навивачите и полицијата по натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Незапирливиот Левандовски ја донесе Барса на врвот на табелата

Читај повеќе
  • filter

Будење на ѕверот: Баерн во специјализирани дресови го декласираше Баер

Читај повеќе

Барселона поради Пјаниќ му должи многу пари на Јувентус

Читај повеќе
  • play_arrow

Млад колумбиски боксер почина по нокаут

Читај повеќе

Неверојатна трансформација на Фернандо Торес

Читај повеќе

Челси во тајност договорил трансфер на Нкунку

Читај повеќе