Интересни факти за луѓето родени во летните месеци

Дали знаете кои се заедничките карактеристики на луѓето родени во летните месеци?

Оптимисти се

Луѓето родени во летните месеци се вечни оптимисти, дури имаат тенденција да бидат и претерано позитивни.

Среќни се

Луѓето родени во летните месеци поретко страдаат од депресија за разлика од оние коишто се родени во зима.

Една британска студија откри дека бебињата родени во лето имаат подобро здравје од останатите. Како една од причините се наведува изложеноста на витамин Д.

Постигнуваат одлични резултати на училиште

Бебињата родени во лето најчесто се одлични ученици и постигнуваат успех на секое поле.

Тие се ноќни птици – најпродуктивни се во ноќните часови.

Одлични спортисти се

Летните деца се одлични спортисти, особено оние коишто се родени во август. Затоа треба да ги запишете на некоја спортска активност додека се мали.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more

Живот

Зошто децата бараат да пијат вода пред спиење?

Read more

Не ги оставајте децата во автомобилот, на овие температури возилото е жешка рерна

Read more

Сестрата на Роналдо претходно го исмејуваше коронавирусот, сега заврши во болница

Read more

Топлотен бран го нокаутира Балканот, доаѓа облак сахарска прашина

Read more
 

Магазин

  • filter

Модни близнаци: Бон и Пон се најдобро облечените пензионери на Instagram

Читај повеќе

Зошто децата бараат да пијат вода пред спиење?

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци се најдобри во кревет?

Читај повеќе

Ноќни грчеви во нозете: Како да ги спречите?

Читај повеќе

Идеален летен оброк: Тортиља со туна и зеленчук

Читај повеќе

Не ги оставајте децата во автомобилот, на овие температури возилото е жешка рерна

Читај повеќе
  • play_arrow

Внимателно со овошјето: Може да се предозирате со шеќер

Читај повеќе
  • filter

Kако изгледаат луѓето за време на и по зависноста од дрога

Читај повеќе

Втората доза на AstraZeneca не го зголемува ризикот од згрутчување на крвта

Читај повеќе