Ирина Шајк непрепознатлива – дали правела пластична операција?

Најпознатата руска манекенка многумина не ја препознаа, па се шпекулира дека отишла „под нож“.

Ирина Шајк, најпознатата руска манекенка, присуствуваше на престижниот настан Prince's Trust Gala, а многумина не ја препознаа, а набрзо почнаа да се шират шпекулации дека направила пластична операција.

Таа се појави во фустан на Vivienne Westwood и чизми до глуждовите. Изгледот го комплетираше со кадрава фризура, нагласена шминка и обетки.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by irina shayk (@irinashayk)

„Не знам дали е поради фризурата, но изгледа многу поинаку“, „Не верувам дека ова е Ирина“, „Изгледа убаво, но не можев да ја препознаам“, се дел од коментарите на социјалните мрежи.

Едвард Енинфул и Лајонел Ричи ја организираат Prince's Trust Gala за да соберат средства за Фондацијата Крал Чарлс. Многу познати личности присуствуваат на овој настан за поддршка на младите невработени лица. Тие собраа 1,7 милиони долари.

Руската манекенка неодамна ги воодушеви своите следбеници објавувајќи фотографии на кои позира во костим за капење. Таа позираше пред огледало во дводелен црн костим за капење, а фокусот беше на нејзиното извајано тело и стомачни мускули.

Таа неодамна красеше три различни насловни страници за мексиканското издание на магазинот Vogue, каде беа ангажирани стилистката Валентина Коладо, фризерот Џејмс Пецис и шминкерот Сем Висер.

Тагови
реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Стил

Времето за неа стои: Клаудија Шифер се врати на модната писта

Read more

Пирс Броснан и син му Парис позираа заедно во модна кампања

Read more

Линда Евангелиста тврди дека била злоставувана за време на бракот

Read more

Модата станува сè побизарна: Дизајнер претстави колекција извалкани и искинати гаќи

Read more
 

Магазин

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Читај повеќе

Две причини зошто мажите одлучуваат да стапат во брак

Читај повеќе
  • play_arrow

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времето за неа стои: Клаудија Шифер се врати на модната писта

Читај повеќе

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Читај повеќе

4 совети како детето полесно да се одвикне од цуцла

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои често остануваат во лоши и токсични врски

Читај повеќе

12 причини за лош здив - можe да укажуваат на сериозен здравствен проблем

Читај повеќе

Карактерни особини на мажите кои имаат богат сексуален живот

Читај повеќе