Исчезнатото 14-годишно девојче од Волково најдено во Тетовско

Вчера, во 16:30 часот, полициски службеници на СВР Тетово во домот на М. Ц. во тетовско Сараќино ја пронашле 14-годишната Ј. Т. од село Волково, Скопско, за која во 14:05 часот во Полициската станица Ѓорче Петров мајка ѝ И. Т. пријавила дека се оддалечила од домот, извести СВР Тетово.

Инаку, таа и претходно е пријавувана дека се оддалечувала од домот. Во присуство на претставник од Центарот за социјални работи малолетничката им била предадена на родителите, соопшти СВР Тетово.

реклама

Тешка недела: Финансиски хороскоп за секој знак од 15 до 21 април

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Со 11.100 км/ч за 1 час низ половина свет: Тестот беше успешен, доаѓа ракетен авион?

Read more

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Read more

Хроника

Малолетник од Тетово украл возило, бегајќи оштетил друго возило

Read more

Сообраќајка со полициско возило во Скопје, шестмина повредени

Read more

Тепачка во штипскиот затвор, надвор стигнала и поддршка од 30 лица

Read more

Двајца повредени во пожар во куќа во Скопје

Read more
 

Вести

Зеленски: Едвај се држиме, без помош ќе изгубиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Со што Иран го гаѓаше Израел: Снимка од монструозна ракета извлечена од Мртвото Море

Читај повеќе

Како изгледал етничкиот состав на цела Македонија во 1905 година?

Читај повеќе
  • filter

Промовирана Мојот сон во родната Крива Паланка, на Саем на книга ќе ја продава Топер

Читај повеќе

Меџити на средба со уметниците кај скопскиот Аквадукт

Читај повеќе

Малолетник од Тетово украл возило, бегајќи оштетил друго возило

Читај повеќе

Врз основа на кој проект е продолжена реконструкцијата на Универзалната сала, праша Арсовска

Читај повеќе

Османи ги откажа денешните партиски активности поради здравствени причини во семејството

Читај повеќе
  • play_arrow

Украинците објавија снимка: Вака изгледа град под руски напад

Читај повеќе