Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Хрватската навивачка Ивана Кнол, која предизвика бурни реакции на Светското првенство во Катар, не изгледала секогаш како денес.

Ако некој успеал да биде главна ѕвезда на Мундијалот, без да биде на теренот, тоа е дефинитивно Ивана Кнол. Жешката Хрватка беше прогласена за најубава навивачка во Катар, а светските медиуми со недели зујат за неа.

Таа привлекува огромно внимание со модните комбинации со мотиви на хрватската шаховница.

Најголемо внимание привлече кога и шеиците посегнаа по мобилните телефони за да ја фотографираат.

Сите ги знаат посебните правила на облекување во Катар, па има и такви кои не ја поддржуваат Ивана што ги истакнува нејзините атрибути.

Како и да е, оваа атрактивна Хрватка е навикната да се фали со својата убавина.

Си ја проба среќата во 2016 година кога се натпреваруваше за Мис Загреб. Не успеа да победи, но беше прогласена за втора придружничка. Малку подоцна, во истата година, Ивана сакаше да ја освои титулата на изборот за Мис на Хрватска. Успеа да влезе во финалето како Мис на дијаспората, но и тогаш не успеа да ја освои круната.

Таа денес ги истакнува сите свои атрибути - облините ги истакнува со тесна гардероба, сака силна шминка, а особено црвениот кармин кој обожава да го носи за време на натпреварите. Сепак, Ивана изгледаше малку поинаку во 2016 година. За време на натпреварот носеше лелеави, елегантни фустани, минимална шминка и не ги истакна своите бујни гради. Многумина сметаат дека тогаш била поубава, но проценете сами.

Да потсетиме дека британски The Sun, американски The New York Post и австриски Heute се само дел од светските медиуми кои пишуваа за Ивана. Верувале или не, повеќе од половина милион луѓе ја заследиле Хрватката од почетокот на Светското првенство. Погледнете како изгледаше Ивана Кнол пред шест години:

Remote video URL
Тагови
реклама

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Read more

Онколог советува кои се најчесто игнорираните симптоми што укажуваат на рак

Read more

Илон Маск стави точка

Read more

Навики што го убиваат тестостеронот во модерниот маж

Read more

Стил

Ламбата за гел нокти може да предизвика оштетување и мутација на ДНК

Read more

Роналдо доби ексклузивен рачен часовник, цената е бесмислена

Read more

Пензионер со стил: Роџер Федерер краде воздишки на Модната недела во Париз

Read more

По критиките, Георгина внимава со разголувањето во Саудиска Арабија

Read more
 

Магазин

Како пријателите ви го чуваат здравјето?

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци се најголеми злопамтила?

Читај повеќе

Што ќе се случи во телото ако пешачите на празен стомак секој ден?

Читај повеќе

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Читај повеќе
  • filter

Дубаи ќе добие хотел во форма на Месечината, проект вреден 5 милијарди долари

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најстрашни видови ајкули

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за ручек: Пикантно похувано бело месо

Читај повеќе

Онколог советува кои се најчесто игнорираните симптоми што укажуваат на рак

Читај повеќе
  • play_arrow

Шакира се спаси – Пике се покажа како ужасен дечко

Читај повеќе