Ќе се пресели ли во Лондон?

Истанбул утре може да остане без финалето од Лигата на шампиони

Претставници на УЕФА утре ќе разговараат со владата на Велика Британија за преселување на финалето од Лигата на шампиони од Истанбул во Лондон.

Доколку УЕФА одлучи поради епидемиолошката ситуација на Турција да ѝ го одземе домаќинството на финалниот натпревар кој треба да се одржи на 29. мај, најизгледно место за преселба на натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Челси е Вембли во Лондон.

Ограничувањето за патувањата од Велика Британија во странство ќе бидат ублажени на 17. мај, но Турција минатата недела е додадена на црвената листа поради порастот на бројот на заболени од коронавирусот. Поради тоа, граѓаните на Велика Британија кои се враќаат од сите земји од црвената листа, мораат во десетдневен карантин.

За потсетување, Вембли последен пат беше домаќин на финале од Лигата на шампиони во 2013 година, кога Баерн ја победи Борусија со 2:1.

реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more

Фудбал

Како се сака националниот тим!

Read more

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Read more

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Read more

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Read more
 

Спорт

  • play_arrow
  • filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Читај повеќе
  • filter

Како се сака националниот тим!

Читај повеќе

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Читај повеќе

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Читај повеќе

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Читај повеќе

Англиската репрезентација „тежи“ 1,2 милијарди евра, колку вреди македонската?

Читај повеќе

Тричковски: Головите на Кипар - дополнителен мотив за ЕУРО

Читај повеќе
  • filter

Шведски полицаец ќе ни суди на дебито на ЕУРО

Читај повеќе

Ѓунеш: Турција може да ја победи Италија

Читај повеќе