Историски преседан во Лигата на шампиони

Натпреварот помеѓу Јувентус и Динамо Киев, што ќе се одигра во среда, ќе влезе во историјата на Лигата на шампиони и на фудбалот воопшто.

За првпат во историјата на елитното натпреварување, дуелот ќе го суди жена - Французинката Стефани Фрапар.

Таа ја делеше правдата и на европскиот Суперкуп минатата година, кога се сретнаа Челси и Ливерпул.

Исто така, оваа сезона, таа судеше на натпреварот од Лига Европа помеѓу Лестер и Зорја.

Значи, меѓународно искуство не ѝ недостига.

Фрапар (36) досега судеше на натпреварите во француската Лига 1.

URL
реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more

Фудбал

Откриено зошто Роналдо го блокирал Transfermarkt на Instagram

Read more

Дресот на Баерн најкупуван во 2021, на ПСЖ само 9-ти

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Скалони: Меси ми се довери дека ковидот силно го удрил

Read more
 

Спорт

Откриено зошто Роналдо го блокирал Transfermarkt на Instagram

Читај повеќе

Еспортот стана официјален спорт во земјава

Читај повеќе
  • play_arrow

Боливија - ракометен рекордер по неверојатни порази

Читај повеќе

Дресот на Баерн најкупуван во 2021, на ПСЖ само 9-ти

Читај повеќе

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Читај повеќе

Скалони: Меси ми се довери дека ковидот силно го удрил

Читај повеќе
  • play_arrow

Трипл-дабл на Дончиќ за победа на Далас

Читај повеќе

Нови ковид правила во Премиер лигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Медведев со голем пресврт обезбеди полуфинале на Австралија опен

Читај повеќе