Истражување: Ниту карантин во текот на пандемија не спречува неверство

Можеби на прв поглед звучи невозможна идејата за изневерување во текот на одреден карантин и рестриктивни мерки, но најново истражување покажа дека ниту оваа ситуација не ги спречи луѓето да изневеруваат.

Интернет страницата Dating.com спроведе анкета на 2.000 испитаници кои требаше да одговорат на прашањето дали биле изневерени од март до денес. Резултатот е изненадување за сите, дури 55 проценти одговориле потврдно. Од нив, 45 проценти од изневерените се жени и само 15 проценти мажи.

Причините за неверство не се баш некое изненадување, една третина рекле дека се изневерени бидејќи партнерот повторно се зближил со поранешната партнерка, а 20 проценти рекле дека истата работа се случила со некоја нова личност.

Марија Саливан од dating.com вели дека карантинот бил одличен тест за сите парови, некои го подобриле и зацврстиле односот подобро запознавајќи се еден со друг, а други сфатиле дека едноставно не им е судено да бидат заедно.

Истражувањата покажаа дека многумина се свртиле токму кон апликациите и страниците за запознавање луѓе во текот на овој тежок период, пренесе Insider.

реклама

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Петте најлоши пози во сексот

Read more

Живот

Oбединети балкански дизајнери на шоурум со триесет европски брендови

Read more

Вооружен напаѓач ги украде кучињата на Лејди Гага

Read more

Инспектори ќе ги казнуваат несовесните посетители во Скопје ЗОО

Read more

1 од 6 Американци до 23 години се идентификуваат како ЛГБТ+

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Што ако имате бескрајно многу пари засекогаш?

Читај повеќе

Четири причини зошто страдате од надуеност навечер

Читај повеќе

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Читај повеќе

Што посакувам да ме научеа по Сексуално oбразование во средно?

Читај повеќе

Oбединети балкански дизајнери на шоурум со триесет европски брендови

Читај повеќе

Неидентификуван летачки објект над Ново Мексико

Читај повеќе
  • play_arrow

Руски дипломати на необичен начин си заминаа од Северна Кореја

Читај повеќе

Зошто не можат да најдат љубов? Лавот е егоист, Бикот предвидлив

Читај повеќе
  • play_arrow

Протеинска бомба: Како да зготвите црн грав?

Читај повеќе