Излезе нов трејлер за Babylon со Бред Пит и Марго Роби

Paramount Pictures денеска објави нов трејлер за претстојниот филм насловен како „Babylon“ кој располата со позната актерска екипа во главните улоги.

Во режија и сценарио на Демиен Шазел, дејството на „Babylon“ е сместено во 20-тите години на минатиот век во Лос Анџелес. На познатите холивудски актери Бред Пит и Марго Роби им се придружи еден од најпознатите мексикански актери во моментов, Диего Калва. Ова трио ги толкуваат главните улоги, а се појавуваат и Тоби Мегавер, Кетрин Ватерстон, Џован Адепо, Ли Џун Ли, Оливија Вајлд, Жан Смарт и други.

Во џез ерата на 20-тите, кога Холивуд се напоѓа во транзиција од неми во звучни филмови, приказната ја следи големата амбициозност и неверојатните ексцеси низ подемот и падот на повеќе ликови за време на еден период на незауздана декаденција и изопаченост во раниот Холивуд.

Remote video URL

За да ја погледнете нецензурираната верзија на трејлерот, кликнете тука.

Премиерата во САД е закажана за 25 декември во ограничен број на кино сали, додека од 6 јануари 2023 година ќе биде достапен низ цел САД и во други земји. Првично, филмот требаше да излезе на истиот датум во 2021 година, но како и многу работи поради пандемијата беше одложен за годинава.

реклама

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more

Филм & ТВ

Вил Смит отворено за оскаровската шлаканица: Едноставно се изгубив

Read more

Луѓето одушевени од серијата „Wednesday“, особено од една сцена

Read more

Netflix објави филм за Гислејн Максвел, соработничката на Епстин

Read more

Арон Тејлор-Џонсон е нов фаворит за улогата на Џејмс Бонд

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

По 6 години пауза, Металика објави нова песна и најави нов албум

Читај повеќе
  • play_arrow

Вил Смит отворено за оскаровската шлаканица: Едноставно се изгубив

Читај повеќе
  • play_arrow

Луѓето одушевени од серијата „Wednesday“, особено од една сцена

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix објави филм за Гислејн Максвел, соработничката на Епстин

Читај повеќе

Арон Тејлор-Џонсон е нов фаворит за улогата на Џејмс Бонд

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Шер за 40 години помладиот дечко: Знам, и мене ми е чудно

Читај повеќе

Најстариот актер од серијата „Squid Game“ обвинет за сексуално вознемирување

Читај повеќе
  • play_arrow

„White Noise“ е семејниот филм што не знаевме дека ни треба

Читај повеќе