Излезе снимка како Меси ги мотивира соиграчите на „Енфилд“

Се сеќавате на неверојатниот натпревар лани кога Ливерпул надокнади негатива од 3:0 и ја елиминираше Барса? Дури сега излезе на виделина видео од говорот на Меси на полувремето на „Енфилд“.

Некој со мобилен во соблекувалната на Барселона го снимал Лео Меси за време на полувремето од полуфиналето во Лигата на шампионите кога Ливерпул имаше водство од 1:0, а бркаше негатива од 0:3.

„Ајде момци, да фатиме ритам. Не смееме да ја испуштиме оваа прилика. Ајде, скоро сме таму. Ајде да бидеме силни. Да се потсетиме: во Рим беше наша вина, на никој друг. Да не дозволиме да ни се случи истото“, вели Меси.

Залудно, Барса сепак прими три гола и не стигна до финалето.

реклама

Спорт

Психолошка анализа: Како се постигнува спортски камбек?

Read more

Пеле Vs. Марадона – Сѐ што не сте знаеле за ривалството на двајцата фудбалски великани

Read more

Луѓето се неверојатни: Најдобрите видеа од првата половина на 2020

Read more

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

Нови видеа

play_arrow

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more
play_arrow

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри сцени од „Stranger Things“

Read more
play_arrow

Кози ѝ пркосат на гравитацијата качувајќи се по брана

Read more
play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more
play_arrow

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more
play_arrow

Како апокалипсите му го поплочија патот на човештвото?

Read more
play_arrow

Која е најдобрата тактика да се победи Ливерпул?

Read more
play_arrow

Топ 10 европски градови кои треба да ги посетите кога ќе се отворат границите

Read more
play_arrow

За сите обожаватели на Хари Потер - пристигнува новата игра „Hogwarts Legacy“

Read more
play_arrow

Како да го избришете вашиот YouTube канал?

Read more
play_arrow

Седум шокантни пресврти во видеоигри што ја сменија франшизата

Read more