Излезе тизер трејлерот за новата сезона на „Преспав“

Продукциската куќа „Охо“ денеска го пушти официјалниот тизер трејлер за 5. сезона од македонската хит-серија „Преспав“.

Од она што може да се забележи, улогите ги репризираат Јелена Јованова (Јелена), Игор Ангелов (Коста), Игор Стојчевски (Тони), Игор Џамбазов (Миле), Тијана Дапчевиќ (Ула), Васил Зафирчев (Марио), Горан Стојановски (инспектор Томе) и Дритон Вејсели (Талат), а во серијата се враќа и Владо Јовановски кој ја играше улогата на Миле во првата сезона. Тој во новата сезона ќе глуми лик по име, исто така, Миле.

Во трејлерот ги нема ликовите на Наим (Адриан Азири) и Дончо (Владимир Тулиев), па останува да видиме дали ќе бидат и понатаму во серијата или не.

Она што е ново е ликот на Натали, стилист во пансионот Преспав.

Серијата своето продолжение ќе има од 18 декември на МРТ.

Remote video URL
реклама

Што ќе се случи во телото ако секој ден пешачите?

Read more

Филипче: Повикувањето за вакцинација ќе се одвива преку системот „Мој термин“

Read more

26 јануари 1788, почнала колонизацијата на Австралија

Read more

Конор Мекрегор суспендиран на шест месеци

Read more

Филм & ТВ

„Street Fighter“ доби искрен трејлер

Read more

HBO Max подготвува нова серија за Хари Потер

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Кира Најтли: Не сакам да снимам секс сцени во филмови режирани од мажи

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

„Street Fighter“ доби искрен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

HBO Max подготвува нова серија за Хари Потер

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Кира Најтли: Не сакам да снимам секс сцени во филмови режирани од мажи

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за хоророт „Wrong Turn“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е трејлерот за новиот филм „Godzilla vs. Kong“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Среќен роденден, Тоше

Читај повеќе

Топ 20 лоши филмови кои успеаја на бокс-офисот

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix ја најави втората сезона на популарната „Bridgerton“

Читај повеќе