Излезе трејлерот за „Street Survivors: The True Story of the Lynyrd Skynyrd Plane Crash“

Филмот е снимен по вистинит настан, односно ги следи случувањата на рок бендот „Lynyrd Skynyrd“ и нивната авионска несреќа во 1977 година која го преполови бендот.

Тој 20 октомври 1977 Convair CV-240 остана без гориво по што пилотите се обидоа принудно да слетаат по што 6 од 26-мината во авионот загинаа. Меѓу загинатите беше и фронтменот Рони Ван Зант, гитаристот Стив Гејнс, помошниот вокал Кеси Гејнс, менаџерот Дин Килпатрик, како и двајцата пилоти.

Приказната се врти околу тапанарот Артимус Пајл кој го преживеа падот.

Бендот најмногу се прослави со хитот „Sweet Home Alabama“ кој излезе три години пред несреќата.

реклама

Филм & ТВ

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Read more

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Пронајдена карстна дупка каде терористите на ИСИС фрлале тела

Read more
play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Read more
play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more
play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Read more
play_arrow

Зошто смртоносни вируси преминуваат од животни на луѓе?

Read more
play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more
play_arrow

Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Read more
play_arrow

Далеку од дрим-тим: Најлошите фудбалери кои освоиле ЛШ титула

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more