Излезе трејлерот за „Street Survivors: The True Story of the Lynyrd Skynyrd Plane Crash“

Филмот е снимен по вистинит настан, односно ги следи случувањата на рок бендот „Lynyrd Skynyrd“ и нивната авионска несреќа во 1977 година која го преполови бендот.

Тој 20 октомври 1977 Convair CV-240 остана без гориво по што пилотите се обидоа принудно да слетаат по што 6 од 26-мината во авионот загинаа. Меѓу загинатите беше и фронтменот Рони Ван Зант, гитаристот Стив Гејнс, помошниот вокал Кеси Гејнс, менаџерот Дин Килпатрик, како и двајцата пилоти.

Приказната се врти околу тапанарот Артимус Пајл кој го преживеа падот.

Бендот најмногу се прослави со хитот „Sweet Home Alabama“ кој излезе три години пред несреќата.

реклама

Филм & ТВ

Топ 10 најдобри сцени од „Stranger Things“

Read more

„Good Morning, Verônica“ - нова крими драма на Netflix за изопачен сериски убиец

Read more

Почнува 19. Синедејс – Цело Скопје ќе биде кино на отворено

Read more

Мадона режира биографски филм за нејзиниот живот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Топ 10 филмови каде светот навистина се уништува

Read more
play_arrow

Што значи контроверзното правило за „итен трансфер“ во Ла Лига?

Read more
play_arrow

Најдобриот рецепт за пилешка салата

Read more
play_arrow

10-минутни вежби за секси грб, раце и затегнати стомачни

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Ice Age: Meltdown“

Read more
play_arrow

Најдобрите нови stealth видеоигри во 2020

Read more
play_arrow

Кршење Lamborghini во првиот трејлер за новите авантури во Top Gear

Read more
play_arrow

Се сеќавате на играта Mafia? Ова се десетте новитети во римејкот

Read more
play_arrow

10 фудбалски ѕвезди во подем кои треба да ги следите сезонава

Read more
play_arrow

Безбедносни мерки при лет кои авиокомпаниите не ни ги кажуваат

Read more
play_arrow

Серии кои ќе ви се допаднат ако ја обожававте „Game of Thrones“

Read more
play_arrow

Осум рецепти за брзи и здрави пијалаци

Read more