Изолација во домот на Тоти: Сега јас играм во одбрана

И најголемите борци се немоќни пред коронавирусот. Франческо Тоти раскажува како ги минува деновите во изолација.

„Организацијата на домот ме става цело време во одбрана, како поголемиот дел од италијанските мажи: дома си, ама се чувствуваш како да си гостин. Што се однесува на децата, Кристијан и Шанел се независни, единствената која ни дозволува да тепаме време е Изабел“, вели Тоти во интервју за DAZN.

Франческо Тоти не е како останатите фудбалери кои се прислно надвор од терените. Тој е во пензија веќе три години, но сепак, изолацијата го спречува во многу работи, една од нив е и да оди на стадион и да ја гледа неговата омилена Рома.

„Деновите се прилично долги, но си наоѓаме занимации: пробуваме да ги забавуваме децата, да си играме со нив, да спортуваме, да готвиме. За жал, такви се деновите во овој период“.

Иако пензиониран, Тоти е и тоа како следен од милиони фанови на социјалните мрежи. Изолацијата поради коронавирусот останатите фудбалери ја користат за да се натпреваруваат во најразлични онлајн предизвици, а Тоти не е заборавен.

„Со сѐ ова што се случува незамисливо би било без пораки и видео-чат. Моите поранешни соиграчи цело време ми праќаат некои предизвици, но јас сум прилично лаик за Instagram. Ги терам Кристијан и Шанел да ми помагаат околу одговарањето на пораките кои во моментов ми служат не само мене туку на цела Италија, на цела Европа и на цел свет. Да си помогнеме сите заедно и да останеме дома, ве молам“, завршува римскиот великан.

Во домашната изолација покрај трите деца, друштво на Тоти му прави и убавата сопруга, Илари Блази.

реклама

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Read more

Расте бројот на новозаразени во Грција и Албанија

Read more

Германија: Задолжителен ковид тест за сите кои влегуваат во земјата од високоризични региони

Read more

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

Фудбал

Премиер лигата се враќа на три измени

Read more

„Ибра од Македонија“ ќе му даде нов живот на Јувентус

Read more

Бартомеу инсистира дека Меси ќе се пензионира во Барса

Read more

Алексис раскина со Манчестер и потпиша договор со Интер

Read more

Спорт

Премиер лигата се враќа на три измени

Читај повеќе
  • play_arrow

„Ибра од Македонија“ ќе му даде нов живот на Јувентус

Читај повеќе

Бартомеу инсистира дека Меси ќе се пензионира во Барса

Читај повеќе

Алексис раскина со Манчестер и потпиша договор со Интер

Читај повеќе
  • play_arrow

Барселона донесе бразилски вундеркинд со 300 милиони откупна клаузула

Читај повеќе
  • play_arrow

Интер, Манчестер, Копенхаген и Шахтар обезбедија четврфинале во ЛЕ

Читај повеќе

Федерер: Мислам дека 90 отсто од тенисерите се задоволни од прекинувањето на сезоната

Читај повеќе

Нејмар ја отпиша Барсa: Ги доживувам моите најдобри моменти во ПСЖ

Читај повеќе

Германски медиуми: Филип Лазаров позитивен на COVID-19

Читај повеќе