Изолација во домот на Тоти: Сега јас играм во одбрана

И најголемите борци се немоќни пред коронавирусот. Франческо Тоти раскажува како ги минува деновите во изолација.

„Организацијата на домот ме става цело време во одбрана, како поголемиот дел од италијанските мажи: дома си, ама се чувствуваш како да си гостин. Што се однесува на децата, Кристијан и Шанел се независни, единствената која ни дозволува да тепаме време е Изабел“, вели Тоти во интервју за DAZN.

Франческо Тоти не е како останатите фудбалери кои се прислно надвор од терените. Тој е во пензија веќе три години, но сепак, изолацијата го спречува во многу работи, една од нив е и да оди на стадион и да ја гледа неговата омилена Рома.

„Деновите се прилично долги, но си наоѓаме занимации: пробуваме да ги забавуваме децата, да си играме со нив, да спортуваме, да готвиме. За жал, такви се деновите во овој период“.

Иако пензиониран, Тоти е и тоа како следен од милиони фанови на социјалните мрежи. Изолацијата поради коронавирусот останатите фудбалери ја користат за да се натпреваруваат во најразлични онлајн предизвици, а Тоти не е заборавен.

„Со сѐ ова што се случува незамисливо би било без пораки и видео-чат. Моите поранешни соиграчи цело време ми праќаат некои предизвици, но јас сум прилично лаик за Instagram. Ги терам Кристијан и Шанел да ми помагаат околу одговарањето на пораките кои во моментов ми служат не само мене туку на цела Италија, на цела Европа и на цел свет. Да си помогнеме сите заедно и да останеме дома, ве молам“, завршува римскиот великан.

Во домашната изолација покрај трите деца, друштво на Тоти му прави и убавата сопруга, Илари Блази.

реклама

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Read more

Заев: Бројките на новозаболени се директна последица од неработењето на Чулев

Read more

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Read more

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Фудбал

Холанд нема да игра против Падерборн поради повреда

Read more

Реал Мадрид стана најскапиот клуб во Европа

Read more

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

Read more

Падна одлука: Серија А почнува на 20 јуни

Read more

Спорт

  • play_arrow

Холанд нема да игра против Падерборн поради повреда

Читај повеќе

Реал Мадрид стана најскапиот клуб во Европа

Читај повеќе

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

Читај повеќе

Падна одлука: Серија А почнува на 20 јуни

Читај повеќе

Гаспар: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Читај повеќе

Влезот на Коби Брајант во Куќата на славните одложен за 2021

Читај повеќе

Комити: Дајте му на Вардар да игра во Европа

Читај повеќе

Ериксен и Шмајхел нудат получасовен онлајн тренинг

Читај повеќе

Конор Мекгрегор: Јас сум најголем ММА борач на сите времиња

Читај повеќе