Израелска поп-ѕвезда ќе настапи на „Здраво Млади 11“

Познат е и четвртиот артист кој ќе настапи на овогодинешното издание на популарниот скопски музички фестивал „Здраво Млади“.

Станува за збор за израелската поп-ѕвезда Нога Ерез.

„Растејќи во проблематична средина во предградијата на Тел Авив, Нога во себе долго време напластувала гнев за работите што ја опкружувале, обидувајќи се да ги канализира во танц, часови по пијано, панк-бендови, разни инди-колективи за на крај да заврши во електронската музика. За неа, компјутерот и семпловите ѝ даваат независност и бегство од суровата реалност. Одбива да зборува за конфликтот, а своите прашања и ставови ги трансформира во битови со ритмичка критика“, пишува фестивалот.

Remote video URL

Покрај фантастичните оценки за нејзиниот нов софмор-албум „KIDS“, гостувањата на late night програмите кај Џими Кимел и Кели Кларксон, Нога Ерез веќе е најавена на најдобрите музички фестивали „Coachella“ и „Primavera“ кои ќе се одржат наредната 2022 година.

Секако, прво ја гледаме во Младинскиот културен центар во Скопје на 26-27 август. Досега познати се уште три учесници и тоа шведскиот панд бенд „Viagra Boys“, рускиот „Shortparis“ и домашните „ИСКРА“.

Картите се веќе во продажба.

реклама

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Read more

Топ 10 најубави плажи во светот

Read more

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Долг и трнлив пат: Никогаш немало толку многу жени на Олимпијада како денес

Read more

МК сцена

Нова изведба и спот за легендарната „Лихнида“

Read more

„Фолтин“ утре го промовираат новото ЕП „Симултан бакнеж“

Read more

Шпанскиот постпанк бенд „Belgrado“ ќе настапи на „Здраво Млади“

Read more

Ris Flower, “All I Wanna Know” прв сингл од новиот проект “Live Power Session”

Read more
 

Сцена

10 години од смртта на Ејми Вајнхаус – музичката икона која не сакаше да биде славна

Читај повеќе

Меган Фокс во секси издание за Basic

Читај повеќе
  • play_arrow

Тејлор Свифт најплатена музичарка за 2020 година

Читај повеќе

Пораснаа ќерките на Силвестер Сталоне

Читај повеќе
  • play_arrow

Сѐ што е погрешно во „Wedding Crashers“

Читај повеќе

Како изгледа денес славниот Мич од серијата „Baywatch“?

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Last Duel“ трејлер: Историска драма со Мет Дејмон и Бен Афлек

Читај повеќе
  • play_arrow

20 години cinEdays: Доделени наградите на јубилејното издание

Читај повеќе

Гледачите ги избраа најдобрите акциони филмови на сите времиња

Читај повеќе