2.МФЛ ИСТОК И ЗАПАД 2020/21

Извлечени двојките за новата сезона во Вторите лиги

Филип Здравески
/ 12.08.2020 / 13:19

Денеска на пладне во просториите на ФФМ се одржа жрепката за новата сезона во двете групи во Втората македонска фудбалска лига.

Фото: Филип Здравески

Прво беа извлечени двојките за групата Исток каде Брегалница и Тиквеш се главните фаворити за првото место и пласман во Првата лига.

2.МФЛ Исток двојки за 1. коло:
Плачковица - Тиквеш
Росоман 83 - Слога 1934
Саса - Брегалница
Победа - Кит-Го
Кожуф - Осогово

Целосниот распоред за Истокот можете да го симнете со клик тука.

Веднаш потоа следуваше и жрепката за групата Запад каде засега фаворит број еден е тимот на Гостивар.

2.МФЛ Запад двојки за 1. коло:
Гостивар - Охрид
Дрита - Вардари
Скопје - Влазрими 77
Велешта - Кадино
Тетекс - Кораби

Распоред за Западот можете да го симнете тука.

Сезоната во двете второлигашки групи почнува на 22 август (сабота), а почетокот на натпреварите е во 17 часот. Ќе се игра без публика.

Тагови
реклама

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Колку чинат моделите од новата Mercedes С класа?

Read more

Фудбал

Ако Шкендија приреди чудо со Тотенхем, ќе има полесна задача во плеј-офот

Read more

Фернандеш е играч на сезоната во Манчестер Јунајтед

Read more

Хамес преминал бесплатно во Евертон

Read more

Медиумите во Англија го критикуваа Тотенхем

Read more

Спорт

Ако Шкендија приреди чудо со Тотенхем, ќе има полесна задача во плеј-офот

Читај повеќе
  • play_arrow

Фернандеш е играч на сезоната во Манчестер Јунајтед

Читај повеќе

Хамес преминал бесплатно во Евертон

Читај повеќе

Осака се повлекува од Ролан Гарос

Читај повеќе
  • play_arrow

Медиумите во Англија го критикуваа Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајами поведе со 2:0 во финалето на Истокот против Бостон

Читај повеќе

Сите резултати од 2. квалификациско коло од Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Суарес полагаше италијански, студентите му дофрлаа: „Кјелини те чека на вечера“

Читај повеќе

Sky Sport Italia: Падна договор меѓу трите клуба, Џеко заминува во Јуве

Читај повеќе