Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Синоќа целиот свет му аплаудираше на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ за победата над големиот ривал Рафаел Надал на Ролан Гарос, но еден аплауз сигурно му значеше најмногу од сите други.

Имено, цело време за време на натпреварот, Ноле одушевено го охрабруваше неговата сопруга Јелена Ѓоковиќ, а камерите често застануваа на неа и ги снимаа нејзините реакции.

Синоќа Јелена навиваше, викаше, гестикулираше, а на крајот, секако, се смееше, па на социјалните мрежи се зборува многу за нејзините реакции.

„Ве молам, да не ја заборавиме оваа неверојатна и едноставно чудесна жена, која е секогаш со Новак, живее и дише за секој поен“, напиша еден корисник на Twitter.

URL

Јелена извикуваше „Идемоооо!“, „Бравооо!“ и други познати навивачки извици, а на крајот од епската борба на нејзиниот сопруг со Надал, таа се насмевна и му упати срце на Новак.

URL

Останува да видиме дали ќе биде толку весело утре по финалето на Ролан Гарос во кое Ѓоковиќ игра против Стефанос Циципас.

Remote video URL
реклама

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Read more

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Илон Маск: Земјата е пред колапс, потребни се луѓе за Марс

Read more

Топ 10 најубави плажи во светот

Read more

Тенис

Ѓоковиќ лесно ја мина првата олимписка пречка

Read more

Ѓоковиќ: Најдобрите тенисери во светот дојдоа на Олимпијадата

Read more

Познато со кого ќе игра Ѓоковиќ на Олимписките игри

Read more

Марија Шарапова ужива на одмор во Хрватска

Read more
 

Спорт

Французинот Мане нов ракометар на Металург

Читај повеќе

Ѓоковиќ лесно ја мина првата олимписка пречка

Читај повеќе

Алжирски џудист се повлече од ОИ поради потенцијален израелски противник

Читај повеќе

Ериксен мора да го извади дефибрилаторот за да игра во Италија

Читај повеќе

Македонската делегација продефилира на отворањето на Игрите во Токио

Читај повеќе

Сон не оди никаде, потпиша нов договор со Тотенхем

Читај повеќе

Долг и трнлив пат: Никогаш немало толку многу жени на Олимпијада како денес

Читај повеќе
  • play_arrow

Коби, спиј мирно, твоите желби се исполнети

Читај повеќе

Бензема е позитивен на COVID-19, во изолација наместо на подготовки

Читај повеќе