Јога вежби за ослободување од стрес и максимално истегнување

Б.С.Б.
/ 29.09.2022 / 10:11

Ако сте заинтересирани за вежбање и имате добра волја, само треба да најдете доволно време за тоа и секако, место за вежбање.

Овие вежби во траење од 15 минути може да ги правите секаде и не треба да ги избегнувате, бидејќи се за максимално истегнување и зацврстување на мускулите. Не само што ќе ви помогнат во тоа, туку со нивна помош ќе се ослободите и од стресот во организмот.

реклама

Фит

Пет грешки поради кои никогаш нема да ослабете

Read more

Колку треба да вежбаме во зависност од возраста?

Read more

Зошто е добро да се пие безалкохолно пиво после вежбање?

Read more

Кога ги јадете оброците може да влијае на слабеењето

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Актери и актерки кои одлично владеат акценти и дијалекти

Read more
play_arrow

The Circle: Најапсурдната идеја на Дубаи досега

Read more
play_arrow

Што се случува со стадионите по Светското?

Read more
play_arrow

Стопете 500 калории со 30 минути вежбање во домашни услови

Read more
play_arrow

Прв трејлер за романтичната комедија „Your Place Or Mine“ со Рис Витерспун и Ештон Кучер

Read more
play_arrow

Фејлови кои не завршија добро

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Glass Onion: A Knives Out Mystery“

Read more
play_arrow

Како се рангираат менаџерите во Премиер лига како играчи?

Read more
play_arrow

15-те најмоќни урагани во историјата

Read more
play_arrow

Седум фудбалери кои земаат превисока плата, а не даваат резултати

Read more
play_arrow

Што се случува во Севиља?

Read more