Јокиќ исклучен поради груб старт, се извини на заминување

Центарот на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ беше исклучен во четвртиот натпревар од полуфиналето на Источната конференција против Феникс.

Во третата четвртина, при резултат 75:83, Јокиќ го фаулираше Камерон Пејн, а судиите откако ја прегледаа снимката го казнија МВП на НБА сезоната со исклучување поради неспортски фаул од втор степен.

Remote video URL

Напуштајќи го теренот, српскиот кошаркар му се извини на Пејн.

URL

Денвер го загуби натпреварот со 125:118 и без победа со четири порази е елиминиран во конференциското полуфинале.

Противник на Феникс Санс во финалето на Истокот ќе биде поуспешниот од пресметката Јута Џез – Лос Анџелес Клиперс.

реклама

Зошто Кина сака да гради канал до Дунав преку Вардар?

Read more

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Илон Маск: Земјата е пред колапс, потребни се луѓе за Марс

Read more

Топ 10 најубави плажи во светот

Read more

Кошарка

Коби, спиј мирно, твоите желби се исполнети

Read more

Кошаркарите во Олимпиското село имаат проблем со ниските тавани

Read more

Милвоки Бакс се новите НБА шампиони

Read more

Скола со 41 година по петти пат ќе игра на ЛОИ

Read more
 

Спорт

Французинот Мане нов ракометар на Металург

Читај повеќе

Ѓоковиќ лесно ја мина првата олимписка пречка

Читај повеќе

Алжирски џудист се повлече од ОИ поради потенцијален израелски противник

Читај повеќе

Ериксен мора да го извади дефибрилаторот за да игра во Италија

Читај повеќе

Македонската делегација продефилира на отворањето на Игрите во Токио

Читај повеќе

Сон не оди никаде, потпиша нов договор со Тотенхем

Читај повеќе

Долг и трнлив пат: Никогаш немало толку многу жени на Олимпијада како денес

Читај повеќе
  • play_arrow

Коби, спиј мирно, твоите желби се исполнети

Читај повеќе

Бензема е позитивен на COVID-19, во изолација наместо на подготовки

Читај повеќе