Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Samsung оваа година ќе ги претстави Galaxy Note 20 и 20 Plus, a сега се појавија и нови детали за овие два смартфона.

Семејството на Galaxy Note ќе позајми некои карактеристики од серијата S која беше претставена во февруари оваа година, а неколку сличности откриваат и рендерите кои се направени врз основа на познатите информации.

Note 20 Plus ќе добие 6,9-инчен екран како и S20 Ultra, додека стандардниот Note 20 ќе има 6,7-инчен екран.

Задната страна открива дека камерите ќе бидат фантастични. Сè уште не се познати многу детали, но Note ќе има повеќе камери коишто ги поседува S20 Ultrа.

Од Samsung остануваат мистериозни кога станува збор за повеќе детали, но се очекува дека Note нема да има толку заоблен екран како уредите од серијата S20.

Се очекува да понудат повеќе RAM меморија и подобар процесор.

Минатата година, уредите од серијата Note беа претставени во август, а неколку недели подоцна започна продажбата. Засега не е познато дали пандемијата со коронавирусот ќе влијае на претставувањето на новите уреди.

реклама

Протести во Белград поради враќањето на полицискиот час, полицијата употреби солзавец

Read more

Родителите на деца кои одат во училиште да се вратат на работа, одлучи Владата

Read more

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more

Витаминот Д и коронавирусот - Вистинска или залудна надеж?

Read more

Мобилни

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Read more

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Read more

Како ќе изгледа новиот Galaxy Note 20 Ultra?

Read more

Објавени првите фотографии за Galaxy Z Flip 5G

Read more

Гик

Ремдесивир – од шкарт до лек за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Microsoft објави кога ќе ги претстави новите игри за Xbox Series X

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Читај повеќе

Научници тврдат дека коронавирусот се пренесува преку воздух, од СЗО бараат промена на препораките

Читај повеќе
  • play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Читај повеќе

Истражување: Можно е мутираниот COVID-19 полесно да се пренесува помеѓу луѓето

Читај повеќе

Бил Гејтс: Facebook е виновен за брзото ширење на коронавирусот

Читај повеќе

Јапонците направија паметна маска за лице

Читај повеќе