Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

„Битлси“ се еден од најпопуларните бендови на светот и нивната музика до ден-денес привлекува нови генерации слушатели.

Фантастичната четворка ја сочинуваа Пол Макартни, Џон Ленон, Џорџ Харисон и Ринго Стар. Освен што беа музички, тие беа и културен феномен чии влијанија уште се чувствуваат.

Како „Битлси“ ги пишуваа нивните најпознати и ненадминати љубовни песни, дознајте во објаснувањето што го нуди Polyphonic.

реклама

Музика

Шакира непрепознатлива по раскинувањето со Пике

Read more

Бијонсе објави нова песна, не ги одушеви обожавателите

Read more

Шакира објави нова песна, обожавателите мислат дека е посветена на Пике

Read more

10 работи што не сте ги знаеле за Фреди Меркјури

Read more

Нови видеа

play_arrow

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Read more
play_arrow

Дали среќата се купува со пари?

Read more
play_arrow

Тренинг за почетници: 15 минути вежби за целото тело

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more
play_arrow

15 најмоќни мотори што некогаш биле направени

Read more
play_arrow
Појадок за шампиони: Фритата со тиквички, пченка и сланина

Појадок за шампиони: Фритата со тиквички, пченка и сланина

Read more
play_arrow

Спремни за новиот ден: 20 минути забрзан пилатес за активирање на сите мускули

Read more
play_arrow

Кои се најскапите аниквитети во светот?

Read more
play_arrow

Проверете колку сте флексибилни: 15 минути вежби за истегнување

Read more
play_arrow

15 најчудни дизајни на автомобили во историјата

Read more
play_arrow

Интензивен тренинг со кој ќе потрошите 500 калории за кратко време

Read more