Како да направите домашна чоколадна торта?

Одговорот на ова кулинарско прашање, како и многу други, го има Џејми Оливер.

Светски познатиот готвач не ве остава сами на себе ни во време на пандемија, па почна серијал за готвење за сите оние кои првпат пробуваат да направат нешто во кујната сега кога сите сме затворени дома.

Овојпат, како дел од серијалот Keep Cooking and Carry On, Џејми ќе ви покаже како се прави домашна чоколадна торта „од нула“.

 

реклама

Рецепти

Рецепт на денот: Белгиски вафли

Read more

Чорба на денот: Витаминска бомба од лосос и зеленчук

Read more

Домашен сок од јагоди

Read more

Брз киш со готово лиснато тесто

Read more

Нови видеа

play_arrow

Креативни идеи за брз и вкусен појадок

Read more
play_arrow

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more
play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Read more
play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more
play_arrow

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more
play_arrow

Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Read more
play_arrow

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more
play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more
play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Read more
play_arrow

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more