Како да си ја сакате работата?

Во совршен свет, кога го бираме нашето занимање или работно место, би имале само два прироритета на ум: да најдеме работа во која уживаме и која ни носи финансиски приходи доволни за да се покријат материјалните потреби во разумни граници.

Но, за да размислуваме толку слободно, треба да сме емоционално избалансирани на начин на кој малкумина од нас се. Во реалноста, кога бираме занимање, најчесто нѐ прогонуваат три дополнителни приоритети.

Погледнете го видеото на The School of Life и преиспитајте се.

реклама

Чек дис аут

Мечка влегла во пекара, ги исплашила вработените и изела 60 колачи

Read more

Соборен интересен рекорд: Flight Radar објави колку авиони имало на небото во еден ден

Read more

Некој меѓу нас не е наш...

Read more

Работи што е тешко да ги правиш додека трчаш

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за John Wick Chapter 4

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри поп албуми во 90-тите

Read more
play_arrow

7 најлоши фудбалски позајмици на сите времиња

Read more
play_arrow
Зачинето пилешко со црвен пипер

Зачинето пилешко со црвен пипер

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Свински кременадли во путер со лук

Read more
play_arrow

Најголемо промашување во секој тим од Премиер лигата оваа сезона

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Super Mario Bros. Movie

Read more
play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Read more
play_arrow

Токсична позитивност: Вистината зад зависноста од самопомош

Read more
play_arrow

Што ако во вселената би можело да се дише?

Read more