Како да вратите избришана порака на Facebook Messenger?

Некогаш сте ја избришале намерно, па сте се премислиле. Некогаш, ви се лизнал прстот на екранот на тач. 

Ако сте избришале порака на Facebook Messenger, има неколку начини да се обидете да ја вратите таа порака.

Додека пораката уште постои во серверот на Facebook, можете да ја вратите.

Имате три опции за тоа, а ова детално видео на Howfinity ќе ве води низ процесот.

реклама

ДИК објави резултати преку стрим на YouTube

Read more

Апасиев: Ова е досега невиден изборен грабеж

Read more

ДИК: СДСМ освои 36,48% од гласовите, ВМРО-ДПМНЕ 35,47%

Read more

Осум знаци дека внесувате премногу шеќер во организмот

Read more

Интернет

Како да направите анкета на Twitter?

Read more

Бил Гејтс: Facebook е виновен за брзото ширење на коронавирусот

Read more

Апликации кои ја поттикнуваат креативноста на децата

Read more

Facebook избриша околу 900 профили поврзани со ултрадесничарски групи

Read more

Гик

Хакирани Twitter профилите на Елон Маск, Бил Гејтс, Барак Обама, Apple

Читај повеќе

Spotify од денес стана достапен и за македонските корисници

Читај повеќе

Spotify отсега достапен и во Република Северна Македонија

Читај повеќе
  • filter

14 јули 1974, основана е Европската вселенска агенција

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да направите анкета на Twitter?

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Читај повеќе

Како да ја видите кометата Неовајс? Нема да се врати во наредните 7.000 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Од Темза до Рајна: Маските и ракавиците од пандемијата завршуваат во европските реки

Читај повеќе
  • filter

Видеоиграта Super Mario Bros. од 1985 година продадена на аукција за 114.000 долари

Читај повеќе