Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Љубовта е обичен збор сè додека некој не му даде значење. Секој копнее да биде со вистинската личност, некој со кој ќе оформи семејство и дом, но и ќе создаде спомени и заеднички живот.

Понекогаш се чини дека тешко ќе ја запознаете или препознаете личноста идеална за вас, но има знаци кои можат да помогнат да дознаете дали некој навистина е вљубен во вас.

Сака да биде во ваше друштво

Дури и кога неговите другари се во прашање, тој повеќе сака да минува време со вас отколку со нив, некако не може да ви одолее. Жената во која еден маж ќе се вљуби станува негов приоритет, таа му е најважна во светот и ќе направи се за да се чувствува пријатно покрај него.

Некои мажи дури измислуваат и изговори за подолго време да бидат во друштво на жената која им се допаѓа.

Долго разговара со вас

Некако има чувство како да не сака разговорот да заврши. При тоа делува како да е малку нестабилен на нозе бидејќи е многу возбуден, а се обидува тоа да го прикрие. Очите му сјаат и со вас е постојано насмеан.

Иако важи мислењето дека мажите не сакаат премногу да разговараат, сепак кога се вљубени можат да разговараат со часови. Тогаш откриваат лични работи бидејќи имаат доверба во саканата.

Не е наметлив

Не ви виси над врата или под прозорец, не се обидува опсесивно да го контролира секој ваш потег. Не ги наметнува неговите ставови и искрено сака да го слушне вашето мислење.

Не сака да ве промени, ве сака таква каква што сте. Сака да открие што ви е важно во животот, какво хоби имате, какви ви се односите со пријателите и семејството.

реклама

Зошто почна да паѓа вредноста на доларот?

Read more

Дали Путин ја прави истата грешка поради која Хитлер ја загуби војната?

Read more

Секс во вселената – една од најтешките задачи на НАСА

Read more

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Read more

Љубов и секс

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Read more

Знаци дека се однесувате како да сте му мајка, а не партнерка

Read more

Какви партнерки бираат? Овенот сака способни жени, а Лавот има список со барања

Read more

Најчестите машки лаги во кои веруваат жените

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

На кои светски атракции најмногу се жалат туристите?

Читај повеќе

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Читај повеќе

Како правилно да трчате во лето?

Читај повеќе

Олена Зеленска: Никој нема да ми го одземе сопругот, па ни војната

Читај повеќе

Знаци дека се однесувате како да сте му мајка, а не партнерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Совети за почетници: Како да зготвите риба?

Читај повеќе

Пет моќни навики со кои ќе станете успешен лидер

Читај повеќе
Седум совети како да спиете подобро

Седум совети како да спиете подобро

Читај повеќе

Пет знаци на кои животот радикално ќе им се смени во наредната недела

Читај повеќе