Како да закажете состанок на Zoom преку мобилната апликација?

Благодарение на апликацијата Zoom, работењето можеше да продолжи за време на пандемијата и мерките за затворање, но оваа апликација стана и посредник во одржување владини состаноци, кулинарски курсеви, ликовни работилници, обуки и божиќни забави. Само од јануари до април, на оваа платформа имаше две илјади милијарди минути во видеоповици.

Доколку треба да закажете состанок, а лаптопот не ви е при рака, погледнете го видеото на Howfinity за да видите како се закажува состанок преку мобилната апликација.

реклама

Софтвер

Instagram воведува нова интересна опција

Read more

Водич за почетници - како да користите iCloud?

Read more

Дали ажурирањето на Google Chrome ќе го спречи трошењето на RAM меморијата?

Read more

Конечно – инкогнито режимот што ни требаше

Read more

Нови видеа

play_arrow

Жените кои го променија светот

Read more
play_arrow

Сто факти за вселената во кои нема да ви се верува

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Топ 10 нивоа од игри со најреалистична графика

Read more
play_arrow

Што се случува со вашето тело ако вежбате премногу?

Read more
play_arrow

Етна со црна пепел ги покри околните гратчиња

Read more
play_arrow

Која е поврзаноста меѓу спиењето и менталното здравје?

Read more
play_arrow

Седум трансфери од соништата што се претворија во кошмари

Read more
play_arrow

Водич за почетници: Како да ја користите платформата за графички дизајн Canva?

Read more
play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Read more
play_arrow

10 работи во кои гејмерите лажно веруваат

Read more
play_arrow

7 фудбалски клубови кои пандемијата најтешко ги погоди

Read more