Како Џена Ортега стана Wednesday?

Кога Џена Ортега добила e-mail од Тим Бартон да ја игра улогата на Венсдеј Адамс, мислела дека некој се шегува со неа, бидејќи секогаш ѝ кажувале дека личи на ликот.

Актерката зборуваше за целиот процес на аудиција и подготовки за улогата на легендарната Венсдеј Адамс во новата серија „Wednesday“на Netflix.

Од часовите по виолончело и мечување, до консултации со актерката Кристина Ричи која го прослави ликот, Џена зборуваше со Teen Vogue како „влегува и излегува“ од ликот.

реклама

Филм & ТВ

Качер објасни зошто со Витерспун се однесуваа чудно на премиерата

Read more

Џон Клиз ќе снима нови епизоди од серијата Fawlty Towers

Read more

Кристоф Валц е шеф од пеколот во мрачната серија The Consultant

Read more

Памела Андерсон уште го носи црвениот костим за капење од Baywatch

Read more

Нови видеа

play_arrow

15 најстрашни видови ајкули

Read more
play_arrow

Кристоф Валц е шеф од пеколот во мрачната серија The Consultant

Read more
play_arrow

Кои фудбалски клубови се основани од цркви или религиозни групи?

Read more
play_arrow

Архивски видео снимки од Скопје во 40-тите

Read more
play_arrow

Астрономски чуда со слично име, но различна природа

Read more
play_arrow
Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Read more
play_arrow

Само британски фејлови

Read more
play_arrow

Седум фудбалери кои ги бираат парите пред сè друго

Read more
play_arrow

Што ако планетите во Сончевиот Систем излезат од своите орбити?

Read more
play_arrow

Топ 20 најдобри филмови со Робин Вилијамс

Read more
play_arrow

Комшијата што буши, некст левел

Read more
play_arrow

Што се случува во Јувентус?

Read more