Како Џена Ортега стана Wednesday?

Кога Џена Ортега добила e-mail од Тим Бартон да ја игра улогата на Венсдеј Адамс, мислела дека некој се шегува со неа, бидејќи секогаш ѝ кажувале дека личи на ликот.

Актерката зборуваше за целиот процес на аудиција и подготовки за улогата на легендарната Венсдеј Адамс во новата серија „Wednesday“на Netflix.

Од часовите по виолончело и мечување, до консултации со актерката Кристина Ричи која го прослави ликот, Џена зборуваше со Teen Vogue како „влегува и излегува“ од ликот.

реклама

Филм & ТВ

Кортни Кокс ги зачисти ѕвездите на Патеката на славните

Read more

Селена Гомес во венчаница на улиците на Њујорк

Read more

Прв трејлер за новиот филм на Џеки Чен

Read more

The Simpsons враќаат озлогласен лик од првата сезона

Read more

Нови видеа

play_arrow

Водич за почетници: Како да го користите Chat GPT?

Read more
play_arrow

Девет најимпресивни кратери на Земјата

Read more
play_arrow

Прв трејлер за Seven Kings Must Die

Read more
play_arrow

Како изгледа зајдисонце на Марс?

Read more
play_arrow

Топ 10 најтрогателни моменти во The Big Bang Theory

Read more
play_arrow

Дронска снимка од страшниот судир на возови во Грција

Read more
play_arrow

15 највисоки бродови во светот

Read more
play_arrow

Како станав меме?

Read more
play_arrow

Безбедносна камера го снимила судирот на возовите во Грција

Read more
play_arrow

Она кога ќе станеш меме преку ноќ

Read more
play_arrow

15 најубави патишта во светот

Read more
play_arrow

Како да почнете да размислувате како богат човек?

Read more