Како изгледа денес атрактивната Лариса Рикелме?

Б.С.Б.
/ 24.11.2022 / 14:38

Парагвајката Лариса Рикелме беше најголема ѕвезда на трибините по СП во Јужноафриканската Република во 2010 година, а 12 години подоцна, таа и понатаму е популарна.

Рикелме беше магнет за погледи и камерите често можеа да ја видат во кадар во текот на натпреварите на Мундијалот, особено кога играше репрезентацијата на Парагвај.

Дванаесет години подоцна и понатаму е популарна, на Instagram ја следат над 1.8 милиони обожаватели, кои често ги радува со провокативни фотографии.

Триесет и седумгодишната Лариса денес е професионален модел, уметница и радио-телевизиски водител.

Нема да ја гледа својата репрезентација на Мундијалот бидејќи Парагвај не е меѓу патниците во Катар.

реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Стил

Роналдо доби ексклузивен рачен часовник, цената е бесмислена

Read more

Пензионер со стил: Роџер Федерер краде воздишки на Модната недела во Париз

Read more

По критиките, Георгина внимава со разголувањето во Саудиска Арабија

Read more

Каква мајка, таква ќерка

Read more
 

Магазин

Зошто на патниците во авион не им е дозволено да ги менуваат седиштата?

Читај повеќе

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Читај повеќе

Рецепт од Србија: Сарма полнета со коленица

Читај повеќе

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Читај повеќе

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Читај повеќе
  • filter

Фенг шуи цвеќиња кои носат хармонија во домот

Читај повеќе

Необична луксузна вила во Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ирец учи хрватски за да се разбере со песот

Читај повеќе