Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Австрискиот актер Тобиас Морети на нашите простори е познат по улогата во култната крими серија „Kommissar Rex“, во која 4 години го глумеше детективот Рихард Мозер.

Како прв сопственик на познатиот германски овчар, Морети освои најмногу симпатии кај публиката, а серијата ја напушти затоа што сакаше да работи на нови ангажмани. Ова се покажа како лоша одлука, бидејќи ниту една од неговите подоцнежни улоги не успеа да ја надмине онаа на детективот Мозер.

Морети завршил студии за композиција на Универзитетот за музика и изведувачки уметности во Виена, а земал часови по глума во школата „Ото Фалкенберг“ во Минхен. Роден е како Тобиас Блоеб, а Морети е моминското презиме на мајка му, која има италијанско потекло. Тоа презиме го користи во актерската кариера.

Од 1997 година е во среќен брак со обоистката Јулија Вилхем, со која има 3 деца. Покрај актерството и музиката, тој и неговата сопруга водат семејна фарма во Инсбрук, каде што одгледуваат стока за месо и произведуваат органски производи. На 11 јули ќе полни 65 години.

Како изгледа Тобиас Морети денес и колку се промени откако го видовме како Рихард Мозер:

Серијата „Kommissar Rex“ прв пат се емитуваше пред 30 години, а ги освои симпатиите и на возрасните и на децата поради главниот лик на кој ретко кој останува имун. Во Македонија се емитуваше на поранешната А1 како „Комесарот Рекс“ на германски јазик со превод на македонски.

Remote video URL
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Приведен скопјанецот во чија куќа беа најдени четирите издрогирани деца

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Read more

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Read more

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Read more

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Read more
 

Сцена

  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Читај повеќе