Како изгледа денес славниот Мич од серијата „Baywatch“?

Една од најгледаните серии што ја паметиме од 90-тите години е „Baywatch“. Атрактивните актери цели 12 години го имаа вниманието на публиката, а потоа многумина од нив исчезнаа од јавната сцена. Но, тоа не беше случај со популарниот Мич Бјукенон, односно Дејвид Хаселхоф.

Освен што ќе остане запаметен како некој кој постојано го привлекуваше вниманието на женската публика со своите беспрекорни пливачки способности и совршеното мускулесто тело, Дејвид ќе остане запаметен и како најгледаната машка личност на малите екрани.

Мускулестиот миленик на жените не се прослави само во телевизиските улоги туку покрај филмската кариера имаше и многу успешна музичка кариера во Германија, Австрија и Швајцарија.

Кога станува збор за неговиот љубовен живот, се има оженето три пати, последен пат во 2018 година.

Иако неодамна наполни 69 години Дејвид не престанува да привлекува внимание и под неговите објави на Instagram постојано добива комплименти.

реклама

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Филипче: Од средината на октомври нова мерка - ќе може да функционираат само целосно вакцинирани граѓани

Read more

Филм & ТВ

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Read more

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Read more

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Read more

22 септември 1994, беше прикажана првата епизода од култните „Friends“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Читај повеќе
  • play_arrow

22 септември 1994, беше прикажана првата епизода од култните „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмови за вонземјани инспирирани од вистински настани

Читај повеќе

Почина актерот Вили Гарсон, познат по улогата во „Sex and the City“

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Handmaid’s Tale“ постави нов рекорд кој не е за фалење

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот тизер за продолжението на „Sex and the City“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе