Како изгледа испораката на Bugatti Divo, вреден 5,4 милиони долари?

Познатиот јутјубер TheStradMan објави видео во кое прикажува како изгледа испораката на Bugatti Divo, кој чини 5,4 милиони долари.

Неговиот сопственик исто така поседува Bugatti Gran Turismo, Bugatti Chiron и Bugatti Veyron Vitesse во својата колекција.

Автомобилот е транспортиран со авион во Франција, па со камиот испорачан на адреса во Лос Анџелес, Калифорнија.

Divo го движи 8,0-литарски quad-turbo W16 мотор кој развива 1.479 коњски сили и 1.600 Nm, забрзува од 0 до 100 км/ч за само 2,4 секунди, а максималната брзина изнесува 380 км/ч.

Овој Divo  е само еден од 40 примероци, во САД ги има само неколку.

Remote video URL
Тагови
реклама
Мразот на Антарктикот се топи со алармантна брзина

Мразот на Антарктикот се топи со алармантна брзина

Read more
НАСА детектира силна експлозија на метеори

НАСА детектира силна експлозија на метеори

Read more
Новогодишна елка од луѓе за Гинисов рекорд на плоштад „Македонија“

Новогодишна елка од луѓе за Гинисов рекорд на плоштад „Македонија“

Read more
Терапијата на двата лека дава резултати, но најтешката форма на коронавирусот тешко се третира

Терапијата на двата лека дава резултати, но најтешката форма на коронавирусот тешко се третира

Read more

Авто новости

Топ 10: Кои автомобили се најбарани во Русија?

Read more

Како изгледа Mercedes-AMG GT Black Series по тјунирањето?

Read more

Дали би си купиле кола од Lidl супермаркет? Цена поволна

Read more

Како правилно да го проверите нивото на масло во моторот?

Read more
 

Автомобили

Топ 10: Кои автомобили се најбарани во Русија?

Читај повеќе
  • filter

Како изгледа Mercedes-AMG GT Black Series по тјунирањето?

Читај повеќе

Дали би си купиле кола од Lidl супермаркет? Цена поволна

Читај повеќе

Како правилно да го проверите нивото на масло во моторот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е првиот автомобил со систем на автономно возење на Ниво 3

Читај повеќе

Како можете да ја одговорите анкетата за оценување на работата на сообраќајна полиција?

Читај повеќе

Пандемијата ја намали продажбата на нови возила во земјава за 33 проценти

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот McLaren 765LT кој развива 1.000 КС

Читај повеќе
  • filter

Галерија на денот: Taycan Cross Turismo

Читај повеќе