Како изгледа телевизор од 400.000 долари?

Откако почна пандемијата, луѓето се сè повеќе заинтересирани за стриминг платформите, а особено за ТВ уредите.

Ова беше шанса за многу произведувачи да експериментираат и да бидат иновативни, па така компанијата C SEED одлучи да направи телевизор на преклоп со дијагонала од 165 инчи – C SEED M1 TV, кој ќе биде достапен во продажба оваа есен.

Овој телевизор тежи околу 1.300 килограми. Огромниот панел со 4К резолуција има алуминиумска конструкција која се состои од 5 дела, а зазема површина од 7,5 метри квадратни.

Уредот користи иновативна microLED технологија и чини дури 400.000 долари(околу 332.000 евра).

Погледнете како изгледа овој телевизор:

Remote video URL
реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more

Хардвер

Поглед во новите Samsung Galaxy Book Pro и Pro 360

Read more

Apple го претстави редизајнираниот iMac

Read more

Концептот Fold ’n Roll го трансформира смартфонот во таблет

Read more

Како изгледаше првиот Apple компјутер пред 45 години?

Read more
 

Гик

Instagram конечно воведува една долгоочекувана опција

Читај повеќе

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

И Кинезите слетаа на Марс

Читај повеќе

Вакцините на база на мРНК ефикасни против индиската мутација на коронавирусот

Читај повеќе

Samsung подготвува гејмерски смартфон

Читај повеќе

Астероид поголем од Кеопсовата пирамида ќе мине крај Земјата

Читај повеќе

Sony подготвува повеќе од 25 видеоигри за PlayStation 5

Читај повеќе

Некои вируси имаат различна ДНК која содржи вонземски дел

Читај повеќе

САД ја тргаат Xiaomi од владината црна листа

Читај повеќе