Како изгледа зајдисонце на Марс?

Дали знаевте дека зајдисонцата на другите планети во нашиот Сончев Систем изгледаат сосема поинаку?

Роверот Curiosity на НАСА само ни покажа како изгледа зајдисонцето на Марс, и иако дефинитивно не изгледа толку топло како на Земјата, дефинитивно е спектакуларно.

Додека претходно сме виделе зајдисонца на Марс, како снимката што ја направи Curiosity во 2015 година, НАСА објасни дека ова е првпат сончевите зраци толку јасно да се видат на Црвената планета.

реклама

Вести

Лекарите велат дека ова е најважниот вирус за кој никогаш не сте слушнале

Read more

Ѓердан со заб од мегалодон пронајден во потонатиот Титаник

Read more

Италија сака да инсталира Ајнштајнов телескоп во напуштен рудник

Read more

Ракетата SLS на НАСА го надмина буџетот за 6 милијарди долари, а доцни шест години

Read more

Нови видеа

play_arrow

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за John Wick Chapter 4

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри поп албуми во 90-тите

Read more
play_arrow

7 најлоши фудбалски позајмици на сите времиња

Read more
play_arrow
Зачинето пилешко со црвен пипер

Зачинето пилешко со црвен пипер

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Свински кременадли во путер со лук

Read more
play_arrow

Најголемо промашување во секој тим од Премиер лигата оваа сезона

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Super Mario Bros. Movie

Read more
play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Read more
play_arrow

Токсична позитивност: Вистината зад зависноста од самопомош

Read more
play_arrow

Што ако во вселената би можело да се дише?

Read more
play_arrow

10 неверојатни факти за вселената

Read more