Како изгледаат славните личности на Instagram, а како во реалноста?

Живееме во свет во кој доминираат социјалните мрежи, а многу е важно да се има на ум дека повеќето фотографии и видеа објавени на Instagram всушност не се реални.

Луѓето секогаш сакаат да се прикажат во најдоброто светло, особено славните личности. Повеќето од нив објавуваат фотопоширани фотографии и така наметнуваат нереални стандарди во изгледот на младите девојки.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by WLCM (@beauty.false)

Зголемениот број случаи на депресија меѓу младите во денешно време понекогаш е последица од влијанието на социјалните мрежи и нереалните стандарди за убавина, наметнати од славни личности и инфлуенсери.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by WLCM (@beauty.false)

Младите луѓе поради нив често мислат дека не се доволно добри или убави или дека не се вклопуваат во модерните стандарди за убавина.

Но, на Instagram има и профил кој објавува како изгледаат славните личности во реалноста, па може да се уверите дека всушност тие се обични луѓе со недостатоци и дека не треба да верувате во тоа што го гледате на социјалните мрежи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by WLCM (@beauty.false)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by WLCM (@beauty.false)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by WLCM (@beauty.false)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by WLCM (@beauty.false)

Тагови
реклама

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Пет навики кои ги има скоро секој, а кои привлекуваат лоша енергија во домот

Read more

Живот

Пет навики кои ги има скоро секој, а кои привлекуваат лоша енергија во домот

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Неколку идеи за есенска декорација кои не чинат многу

Read more

Трикови за чистење со домашни намирници

Read more
 

Магазин

Пет навики кои ги има скоро секој, а кои привлекуваат лоша енергија во домот

Читај повеќе

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Читај повеќе
  • filter

Неколку идеи за есенска декорација кои не чинат многу

Читај повеќе

Трикови за чистење со домашни намирници

Читај повеќе

Дали постои љубов на прв поглед?

Читај повеќе

Крцкаво однадвор, меко одвнатре: Најдобриот рецепт за пилешко во бел сос

Читај повеќе

Шефе, како се вика петок на англиски?

Читај повеќе

Зошто сѐ ве боли два дена после вежбање?

Читај повеќе

Пет моќни навики со кои ќе станете успешен лидер

Читај повеќе