Како ќе изгледа новиот Mercedes C-Class?

Примероците од новата C-Class за некое време ќе се видат на европските патишта.

Рендерите во врска со дизајнот на новата C-класа ги објави и познатото списание Kolesa.ru.

Неговите рендери многу лесно можат да се сметаат за веродостојни, ако се земе предвид дизајнот на најновите лимузини на Mercedes, како што се A класата Sedan или актуелизираната Е-класа, а тука пред сè мислиме на обликот на фарови и ладилникот, како и дизајнот на задните светла.

Инаку, новата генерација на Mercedes C-Class како основа ќе ја користи унапредената MRA механичка платформа со заден погон која поддржува електрификација на погонот, па освен конвенцијалните бензин и дизел опции на купувачите ќе им бидат понудени и хибридни опции.

реклама

Денот кога диносаурусите изумреа, објаснет до детали

Read more

Пет причини зошто жените изневеруваат

Read more

Што ќе случи во вашето тело кога ќе се откажете од пивото?

Read more

Актерката Силвија Стојановска доби затворска казна за транспорт на кокаин

Read more

Концепти

Светските автомобилски новинари го тестираат хиперспортскиот прототип на Римац

Read more

Кинеска компанија подготвува автомобил кој го прочистува воздухот

Read more

Electron Quasar: Хиперавтомобил кој ќе развива 2.300 КС

Read more

Пред светската премиера - објавени фотографии од Mercedes Ц класа

Read more
 

Автомобили

Започна да се произведува Hyundai Bayon

Читај повеќе

Mercedes-AMG го претстави редизајнираниот GT 4-Door Coupé

Читај повеќе
  • filter

Уникатниот Bugatti од 16,7 милиони евра е подготвен за испорака

Читај повеќе

Електрична паркинг сопирачка - што се случува ако ја активирате додека возите?

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов вид воздушен транспорт: Би се возеле ли со летечки автобус?

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот Porsche Taycan

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Што нуди новиот NX, првиот Lexus со plug-in хибриден погон?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Премиера: Volkswagen T7 Multivan

Читај повеќе

Кои е-автомобили можат да поминат најмногу километри пред да се испразни батеријата?

Читај повеќе