Како ќе ви се смени телото ако возите велосипед 30 минути секој ден?

А.С.
/ 10.05.2021 / 19:48

Возењето велосипед е здраво за вас, тоа сигурно веќе го знаевте. Здравствени придобивки од возење велосипед има многу. Велосипедот може да ви помогне да согорите и до 600 калории на час, а вашиот метаболизам ќе биде активен дури и неколку часа потоа. Интересно е што кога возите велосипед, не забележувате дека воопшто вежбате.

Ако сте родители, треба да знаете дека возењето велосипед им помага на вашите деца да имаат поголема свест за придобивките од физичката активност и здравиот начин на живот, што спречува дебелеење што е штетно за психофизичкото здравје.

Погледнете што ќе се случи со вашето тело ако секојдневно возите барем 30 минути.

реклама

Фит

30 минути тренинг за целото тело

Read more

Тренингот на Вил Смит стана хит на социјалните мрежи

Read more

Вежби што ќе ви помогнат да трчате побрзо

Read more

Како изгледа менито на Роналдо: Јаде шест оброци на ден, пие само вода

Read more

Нови видеа

play_arrow

Траги од древни цивилизации на Земјата

Read more
play_arrow

30 минути тренинг за целото тело

Read more
play_arrow

„Иднината е одржлива“ – ревија на студентите по моден дизајн на ТМФ

Read more
play_arrow

Како да едитирате видео на YouTube откако ќе го објавите?

Read more
play_arrow

Протест во Лондон против рестриктивните мерки поради COVID-19

Read more
play_arrow

Астронаутите инсталираа нови соларни панели на МВС

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Објавен трејлер за видеоиграта „Pokemon Unite“

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако се туширате со ладна вода секој ден, цел месец?

Read more
play_arrow

Кој е побрз: Audi RS e-tron GT или Tesla Model S?

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Сакаш да направиме селфи?

Read more
play_arrow

Зошто токму сега се појавуваат нови варијанти на коронавирусот?

Read more